Afbraakvoetbal Chelsea is Barça te machtig in krankzinnige kraker

bewaar
Bewerkt door:
24-4-12 - 22:37  bron: ANP
© afp.

update In een wedstrijd vol hoogspanning, dramatiek en heroïek heeft Chelsea vanavond in Spanje het 'onmogelijke' gepresteerd. Met 10 man, na rood voor John Terry in de 37ste minuut, slaagde de Engelse ploeg erin zich ten koste van titelhouder FC Barcelona te plaatsen voor de finale van de Champions League.

© afp.
© afp.
© reuters.
© afp.

De favoriete thuisploeg kwam niet verder dan 2-2, veel te weinig om de nederlaag in Londen (1-0) te kunnen wegpoetsen. Met een gemiste strafschop kort na de rust bij een stand van 2-1 eindigde sterspeler Lionel Messi als de grootste schlemiel van de hectische avond in Camp Nou.

De return leverde topentertainment op. Beide ploegen verloren al snel een centrale verdediger wegens een blessure (Gary Cahill en Gerard Piqué). Nadat met name Messi enkele kansen had gemist, kwam Barcelona in de 35ste minuut op voorsprong door Sergio Busquets.

De middenvelder tikte doeltreffend in na een voorzet van Isaac Cuenca, die de voorkeur had gekregen boven Adriano (1-0).

Na de openingstreffer belandde het duel in een stroomversnelling. Aanvoerder Terry liet zichzelf en zijn ploeg hopeloos zakken met een knietje in de rug van Alexis Sanchez.

De Turkse scheidsrechter Cuneyt Cakir had niets gezien, maar één van zijn assistenten naast het doel twijfelde geen moment: rood voor de onverbeterlijke Terry.

Met 10 man leek Chelsea reddeloos verloren, zeker nadat Andres Iniesta in de 43ste minuut de voorsprong had verdubbeld (2-0). Dat gebeurde uit een typerende Bar¿a-aanval op hoge snelheid en met een subtiele eindpass van Messi.

Evenals in het eerste duel in Londen kwam Chelsea in de extra tijd van de eerste helft totaal onverwacht tot scoren. Ramires trof na een counter doel met een prachtige lob, 2-1. Daarmee was Chelsea plotseling weer 'virtueel' finalist.

Messi kreeg, na een charge van Didier Drogba op Cesc Fabregas, in de 49e minuut van 11 meter de kans om Barcelona weer op winst te zetten. De kleine Argentijn, die opvallend genoeg nog nooit tegen Chelsea scoorde, schoot de bal op de lat.

Daarna speelde het ongedurige Barcelona tegen zichzelf en tegen de klok. Kansen kwamen er wel in het Spaanse wanhoopsoffensief, maar met name doelman Petr Cech bood veel verzet.

Verder dan een terecht afgekeurde treffer van Alexis Sanchez en een schot van Messi op de paal kwam de onttroonde thuisploeg niet. De Spaanse invaller Fernando Torres schakelde Barcelona in de extra tijd definitief uit: 2-2.

© reuters.

Barcelona - Chelsea 2-2
(heenduel 0-1)

Opstelling Barcelona: Valdés; Mascherano, Puyol, Piqué (26. Alves); Busquets, Xavi, Iniesta, Fabregas (74. Keita); Sánchez, Messi en Cuenca (68. Tello).
Wissels: Pinto, Alves, Thiago Alcántara, Keita, Adriano, Pedro Rodríguez, Tello.
***
Opstelling Chelsea: Cech; Ivanovic, Cahill (12. Bosingwa), Terry (37. rode kaart), Cole; Mikel, Raul Meireles, Lampard; Ramires, Mata (58. Kalou) en Drogba (80. Torres).
Wissels: Turnbull, Bosingwa, Essien, Malouda, Torres, Kalou, Sturridge.

© afp.
© reuters.
© afp.
© afp.
© afp.
© afp.
© getty.
© afp.
© afp.
© afp.
© afp.
© epa.
© ap.
© epa.
© afp.
© afp.
© ap.
© afp.
© afp.
© reuters.
© afp.
© afp.
© ap.

VAN MINUUT TOT MINUUT:

22.37: Çakir fluit voor het eindsignaal.
Barcelona eruit, Chelsea gaat door naar de finale op 19 mei in München.

22.36: Een afgeslagen aanval
komt bij Torres die alleen kan afgaan op Valdés. De Spanjaard omspeelt zijn landgenoot en tekent de 2-2 aan. Barcelona ligt eruit!

22.35: GOAL! 2-2 Chelsea!

22.34:
Officiële speeltijd is voorbij.

22.33: Geel voor Meireles,
die mist de finale, als Chelsea die haalt. Nog ruim eden minuut en naar verwachting 5 extra minuten.

22.29: Solo Messi
smoort in de Chelsea-muur. Nog ruim vier minuten heeft Barcelona.

22.26: Messi op de paal,
dat kan er ook nog wel bij.

22.25: GOAL! Nee, toch niet.
Een op het oog zuivere goal van Sanchez wordt afgekeurd. De aangever, Alves, stond buitenspel.

22.21: Kans voor Busquets
die de bal op 14 meter voor zijn voeten krijgt. Zijn wilde schot gaat echter over.

22.17:
Schot van Sanchez wordt geblokt.

22.16:
Lampard ontsnapt aan rood na een wilde tackle met twee benen op Fabrégas.

22.13: Nog steeds 2-1.
Met deze stand is Chelsea door.

22.12: Paniek
in de Barcelona-defensie. Weer is het Drogba die bijna de 2-2 kan intikken. Valdés voorkomt het onheil.

22.10: Barcelona blijft beuken
op de Chelsea-muur die is opgesteld aan de rand van de eigen zestien.

22.08: Kansje voor Ivanovic
maar de verdediger mist het doel.

22.05:
En weer mist Barcelona een grote kans. Aanval via veel schijven komt op links bij Cuenca die inschiet, maar Cech redt.

22.00:
Valdéz redt op een verre doelpoging van Drogba.

21.57: Sanchez knikt
een voorzet ruim een meter naast het Chelsea-doel.

21.52: Messi schiet strafschop op de lat
, dat gebeurt hem zelden. Geen 3-1 dus, en voor de tweede maal weigert Barcelona de knock-out toe te dienen.

21.51: Penalty Barcelona!
Messi wordt onderuit gehaald door Drogba en na overleg met de grensrechter geeft de Turk Çakir een penalty.

21.50: Grote kans Barcelona.
Messi passt op Fabregas die Iniesta bedient. Zijn schot gaat maar nest naast.

21.49: Barcelona heeft afgetrapt.

21.48:
De tweede helft staat op het punt van beginnen. Hoe loopt deze bizarre wedstrijd af?

***

21.39:
'We hebben voor een half seizoen opwinding meegemaakt in slecht één helft', zo begint Sport1-presentator John van Vliet zijn praatje in de rust.

21.33: Wanorde in de Barcelona-defensief
en Ramires profiteert. Vrijstaand voor Valdés lobt hij de bal fraai over de doelman heen. Met deze stand is Chelsea door!

21.33: GOAL! 2-1 Chelsea.

21.31: Prachtige rush van Messi
, die nonchalant met een puntertje Iniesta aanspeelt en de Spaans international schiet vanaf links fraai in de lange hoek.

21.30: GOAL! 2-0 Barcelona!

21.24: Rood voor Terry.
Hij geeft Sanchez vanuit het niets een knietje en arbiter Çakir is onverbiddelijk: rood voor de Engels international.

21.22: Na een prachtige aanval
legt Cuenca de bal vanaf links slim terug en de vrijstaande Busquets schiet de bal binnen.

21.21: GOAL! 1-0 Barcelona!

21.17: Iniesta schiet
van een meter of 20 voorlangs.

21.12: De duizelige Piqué gaat eruit.
Alves komt erin. Puyol neemt de verdediging van Drogba over.

21.11: Drogba is gevaarlijk
op de achterlijn. Hij passeer Piqué en schiet vanuit moeilijk hoek in het zijnet.

21.10: Eerste schot van Chelsea
dat op iets van een doelpoging lijkt.

21.08: Na langdurig balbezit schiet
Mascherano maar net over. Chelsea staat met 11 man rond de eigen zestien.

21.06: En weer een superkans voor Messi, de grootste tot nu toe. Na een een-twee met Fabrégas knalt hij van dichtbij op Cech. Fraaie redding van de Tsjech.

21.02: Diepe bal Chelsea
en Valdés komt uit en botst met Piqué en Drogba. De drie blijven een paar minuten op de grond liggen. Piqué moet langs de kant behandeld worden.

20.59:
Cahill heeft geprobeerd verder te voetballen, maar helaas. Het gaat niet. Hij ruimt het veld voor Bosingwa.

20.57:
En weer leidt Messi een kans in. Combinatie met Iniesta, wiens voorzet door Cech wordt gemist en maar net door de Chelsea-defensie van de doellijn kan worden weggewerkt.

20.52:
Cahill verstapt zich bij een verdedigings-actie tegen Sanchez en lijkt eruit te moeten. Bosingwa loopt zich warm.

20.51:
Barcelona zet Chelsea meteen onder grote druk. Drogba staat bijna in zijn eigen strafschopgebied.

20.50: Eerste grote kans Barcelona.
Fraaie dubbele een-twee tussen Sanchez en Messi, en de laatste schiet geheel vrij voor Czech in het zijnet.

20.47: Chelsea heeft afgetraot

***

20.41: Onze correspondent Edwin Winkels in Barcelona meldt via Twitter:
Nu Alves niet meedoet start Barça met 9 spelers uit eigen jeugd. Alleen Mascherano en Alexis komen van elders.

20.33:
Van Halst bij de NOS: 'Wat er ook gebeurt Barcelona blijft voetballen. Ze gooien er geen lange Johnny Lintfort in. Met nog maar een paar minuten te spelen, dan nog geeft de keeper geen lange bal, ze blijven opbouwen. Dat hebben ze statistisch onderzocht, dat dat beter werkt.'

20.31:
Van Basten heeft bij Sport1 ook kritiek op de vorige opstellingen van Barcelona en vindt het onbegrijpelijk dat spelers als Tello in de basis staan.

20.28:
Jans bij de NOS: 'Barcelona heeft dan wel twee wedstrijden verloren, maar het tijdperk van de ploeg is absoluut niet over.'

20.27:
Marco van Basten, analist bij Sport1: Barcelona miste iemand in de spits vorige wedstrijden. En er was te weinig diepte. Goed dat Sanchez en daarom instaat.'

20.26:
Jans, bij de NOS: 'Drogba was de vorige wedstrijd toch de meest waardevolle speler. Alleen al dat vallen was niet netjes natuurlijk.'

20.24:
Jan van Halst bij de NOS: 'Barcelona moet aanvallen. Ze proberen het hele elftal zo in te richten dat Messi alle ruimte krijgt. Waarschijnlijk is Alves daarom ook geslachtofferd. Pique speelt op zijn plek.'

20.21:
Ron Jans, analist bij de NOS: 'Je kan je ergeren aan het verdedigen door Chelsea. Maar je krijgt er toch ook wel weer een soort van respect voor. Zo'n Mata is een hele goede voetballer, maar heeft in zo'n wedstrijd maar 18 balcontacten. Het hele team speelt taakbewust.'

20.18: Wim Kieft, analist bij Sport1,
denkt dat Barcelona de finale gaat halen. 'Als je de eerste wedstrijd hebt gezien, en die hadden ze wel met drie of vier goals verschil kunnen winnen, dat kun je niet zeggen dat ze niet in goede doen zijn.'

20.12:
Barcelona treedt met twee wijzigingen aan in vergelijking met de verloren wedstrijd in Londen. Verdediger Gerard Piqué en aanvaller Isaac Cuenca nemen de plaatsen in van Daniel Alves en Adriano. Chelsea speelt met hetzelfde basisteam als vorige week woensdag.

20.08:
Chelsea-doelman Petr Cech gooide op de laatste persconferentie olie op het vuurdoor te zeggen dat Real Madrid-coach en voormalig Chelsea-manager José Mourinho de 'Blues' een handje heeft toegestoken. 'José heeft ons de nodige tactische info verschaft en die gaan we vanavond zeker gebruiken. We hebben dat in onze tactische vergadering voor de wedstrijd opgenomen', aldus de Tsjech met een dikke grijns.

20.03: Ibrahim Afellay
moet vanaf de tribune toekijken. De Nederlandse international is door trainer Pep Guardiola opnieuw buiten de Spaanse wedstrijdselectie gelaten. Vorige week was de voormalige middenvelder van PSV tijdens het eerste duel op Stamford Bridge (1-0) eveneens tribuneklant. Afellay werd 2 weken geleden fit en speelklaar verklaard na een zware knieblessure. Sindsdien wacht hij op een herkansing in de hoofdmacht van Barcelona en heeft hij nog niet bij de ploeg gezeten

19.58: Aardige statistiek:
Als Messi scoort wint Barcelona 88% van alle duels in de Champions League, scoort de Argentijn niet dan is dat percentage slechts 29%.

19.47: De 11 van FC Barcelona:
Valdés; Mascherano, Puyol, Piqué; Busquets, Xavi, Iniesta, Fabregas; Sánchez, Messi en Cuenca.Barcelona treedt met slechts drie verdedigers aan, dat belooft wat. En voorin de jonge Cuenca.

19.45: De 11 van Chelsea:
Cech; Ivanovic, Cahill, Terry, Cole; Mikel, Raul Meireles, Lampard; Ramires, Mata en Drogba. Drogba is dus fit genoeg om te spelen.

19.42:
Het is lekker voetbalweer in Camp Nou. Zo'n 17 graden nu en zonnig.

19.36: Bookmakers melden:
81% Nederlanders wed op winst van Barcelona vanavond, 12 % op Chelsea en 7% heeft ingezet op gelijkspel.

19.32: Er  liggen 60.00 vlaggetjes
klaar in het stadion voor de Barcelona-fans. Zie de foto HIER. Het stadion is uitverkocht met 100.000 toeschouwers.

19.26:
Carles Puyol, Javier Mascherano (beiden Barcelona), Ashley Cole, Branislav Ivanovic, Raul Meireles, David Luiz en Ramires (allen Chelsea) moet oppassen vanavond. Bij een gele kaart missen ze de finale.

19.22:
Drogba lijkt klaar voor de confrontatie met Barcelona. Waarom? Klik HIER.

19.17:
Pep Guardiola kreeg de afgelopen dagen zowaar eens kritiek te verduren omdat hij zaterdag tegen real Madrid Cesc Fabregas, Sanchez en Pedro buiten de ploeg had gelaten. De 20-jarige belofte Christian Tello mocht wel in de basis beginnen. 'Misschien had het met Cesc of andere spelers wel beter gegaan, maar wie kan me dat verzekeren?'

19.09: Weer een grap over de Engelse ploeg. Chelsea-bus arriveert in Camp Nou en vindt perfecte parkeerplaats. Klik HIER voor de cartoon.

18.58:
De Turk Cüneyt Çakir leidt in Camp Nou de confrontatie tussen FC Barcelona en Chelsea. Lees HIER meer.

18.48
Chelsea-coach Roberto di Matteo belooft vanavond op zoek te gaan naar een doelpunt. Lees HIER verder.

18.42:
Meepraten? Twitter met hashtag #barche en uw bijdrage is hiernaast te zien.

18.38: Chelsea-spits Fernando Torres gelooft dat de Blues met hun fysieke kracht het verschil kunnen maken. Lees HIER verder.

18.35:
Ajacied Gregory van der Wiel twittert: Can't wait for tonights game Barcelona - Chelsea, who do u think will make it to the final?

18.30: En nog eentje dan, klik HIER.

18.28:
Op twitter worden er veel grappen gemaakt over de defensieve speelwijze van Chelsea tegen het beste team ter wereld. Kijk HIER.

18.25: Tegen Real Madrid zag Barcelona afgelopen zaterdag de hoop op de landstitel als sneeuw voor de zon verdwijnen. Volgens Xavi, de regisseur van het elftal, zet Barça nu alles op de Champions League. 'De landstitel mag dan verloren zijn, we kunnen nog steeds de finale van de Champions League halen en staan bovendien nog in de bekerfinale. We blijven vechten, want we kunnen het seizoen nog altijd goed afsluiten.'

18.20:
Goedenavond, we staan weer voor een spannend avondje Champions League. Barcelona thuis tegen Chelsea, en de Spanjaarden moeten scoren om door te gaan naar de finale.

Wat vind jij van dit nieuws?

Jouw mening telt!

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!

Meer over