Chelsea wint Champions League
© reuters.update De miljoeneninvesteringen van de steenrijke Russische oliemagnaat Roman Abramovich bij Chelsea hebben eindelijk de winst in de Champions League opgeleverd. De Engelsen versloegen Bayern München in het eigen stadion van de Duitsers. Na officiële speeltijd was het 1-1. De penaltyserie, door Didier Drogba beslist, eindigde in 4-3.
© reuters.
© reuters.
© reuters.
Arjen Robben miste in de verlenging een strafschop voor Bayern, die beslissend had kunnen zijn. De Bedumer viel na afloop in de handen van matchwinner Drogba, die hij nog kent uit zijn Chelsea-tijd.
De ontmoeting kende het spelverloop dat was verwacht. Bayern München viel aan. Chelsea, door schorsingen en blessures nog zwaarder getroffen dan de opponent, verdedigde.
In het eerste deel kwamen de Engelsen er één keer goed uit. Een aardige aanval via onder meer Drogba leidde tot een goed schot van Salomon Kalou, dat werd gestopt door Manuel Neuer in het doel van de Duitsers. Verder concentreerde het elftal van trainer Roberto Di Matteo zich op zijn defensieve taken. Vooral Bayern was aan de bal.
De formatie van coach Jupp Heynckes viel aan waar het kon. Na een minuut of 20 was Arjen Robben dicht bij een doelpunt, maar de aanvaller van Oranje zag zijn inzet via de handen van keeper Petr Cech en de paal naast het doel verdwijnen.
Thomas Müller, door de vele afwezigen weer eens in de basis, haalde ineens uit na een voorzet van de jonge verdediger Diego Contento. De bal miste het doel maar net. Na de hervatting bleef Bayern aandringen. Als de ruimte er kwam was het elftal echter te vaak niet in staat ervan te profiteren.
Daarvoor ontbrak de echte klasse op het juiste moment bij de club, die kennelijk niet voor niets de Duitse titel én beker aan Borussia Dortmund moest laten. Bovendien ontbrak bij de grote spelers de grote vorm, zoals bij Frank Ribéry. Weliswaar leek de Franse international in de 54ste minuut te scoren, na een geblokt schot van Robben, maar scheidsrechter Pedor Proenca uit Portugal constateerde buitenspel.
In de 83ste minuut viel de beslissende treffer toch. Uitgerekend Müller, het dit seizoen veel bekritiseerde talent, scoorde. Hij kopte raak door de bal via de grond en onderkant lat langs Cech te krijgen. Chelsea restte niets anders dan de verdedigende stellingen te verlaten. Dat leverde waarachtig in de 88ste minuut de gelijkmaker op, ook al met het hoofd gemaakt door de onverwoestbare Drogba. De rest is geschiedenis.
© reuters.
© getty.
© getty.
© reuters.
© getty.
© reuters.
© reuters.
© getty.
Bayern München - Chelsea 4-5
(Reguliere speeltijd: 1-1)
PENALTY'S:
2-1 Lahm (Bayern)
2-1 Mata (Chelsea, mis)
3-1 Gómez (Bayern)
3-2 Luiz (Chelsea)
4-2 Neuer (Bayern)
4-3 Lampard (Chelsea)
4-3 Olic (Bayern, mis)
4-4 Cole (Chelsea)
4-4 Schweinsteiger (Bayern, mis)
4-5 Drogba (Chelsea)
Opstelling Chelsea: Cech; Bosingwa, Luiz, Cahill, Cole; Lampard, Mikel; Kalou ('84 Torres), Mata, Bertrand ('73 Malouda); Drogba.
Opstelling Bayern München: Neuer; Lahm, Tymoschchuk, Boateng, Contento; Schweinsteiger, Kroos; Robben, Müller ('87 Van Buyten), Ribéry ('97 Olic); Gómez.
Arbiter: Pedro Proença (Portugal)
Stadion: Allianz Arena (München)
Fotomontage
© Persgroep Digital.
© getty.
© anp.
© epa.
© epa.
© epa.
© afp.
© ap.
© afp.
© epa.
© reuters.
© epa.
© reuters.
© reuters.
© epa.
© ap.
© afp.
© afp.
© getty.
© reuters.
© epa.
© getty.
© getty.
© ap.
© reuters.
© afp.
© reuters.
© reuters.
© getty.
© reuters.
© afp.
© ap.
© afp.
© epa.
© afp.
© epa.
© ap.
© getty.
© getty.
© getty.
© getty.
© getty.
© getty.
© afp.
© reuters.
© epa.
VAN MINUUT TOT MINUUT:
23.35: Robben wordt getroost door Drogba. De man uit Bedum kent de aanvaller nog uit zijn tijd bij Chelsea.
23.31: Didier Drogba is de held van Londen! De eerste Champions League-zege voor Chelsea ooit!
23.30: CHELSEA WINT DE CHAMPIONS LEAGUE!
23.20: Volg de penaltyreeks in de livescore hierboven.
23.20: Arbiter Proença kiest voor de kant met Bayern-fans, dáár moeten de penalty's genomen worden.
23.17: Robben deed na de reguliere speeltijd nog een peptalk, maar moet nu zelf worden opgepept.
23.16: STRAFSCHOPPEN! We maken ons op voor minimaal zes penalty's. Wie is mentaal het sterktst? En gaat Robben het nog een keer proberen? Zowel Cech (Chelsea) als Neuer (Bayern) staan bekend als penaltykillers.
23.14: Geen nieuws vanuit München, waar we nog één minuut te gaan hebben tot de strafschoppenreeks.
23.11: Nog vijf minuten. Het niveau daalt, maar dat is natuurlijk niet gek na 115 minuten.
23.08: Schietkans Robben, afzwaaier. Na de penaltymisser voetbalt hij tegen zichzelf, wil té graag zijn fout goedmaken.
23.06: Goede actie Lahm, kan Gómez intikken? Nee! Cahill gooit zich voor de bal.
23.02: Olic! Voorlangs! Hele grote kans Bayern, maar invaller twijfelt tussen schieten en afleggen op Van Buyten, waardoor de bal er precies tussen in belandt.
23.01: Tweede helft verlenging!
22.58: Einde eerste verlenging. Nog een kwartier en zonder goals wordt het daarna penaltyschieten.
22.51: De nachtrust van Robben verkeert in groot gevaar. Aan de andere kant: hij heeft er ervaring mee. In 2010 verloor hij met Bayern én Oranje een grote finale. Vooral de WK-finale zal toen zeer gedaan hebben, toen de linkspoot twee keer oog in oog met de Casillas faalde.
22.48: Nieuwe domper Bayern. Ribéry, geblesseerd geraakt bij de aanleiding tot de strafschop, moet eruit. Olic is zijn vervanger.
22.47: Robben probeert zijn fout snel te herstellen, maar schiet hoog over - waar een voorzet misschien handiger was geweest.
22.46: Slechte penalty van de Groninger, die het ultieme moment om zich onstervelijk te maken laat liggen. Cech, penaltykiller bij uitstek, kiest de goede hoek en keert zijn 11de van 45 strafschoppen tegen in dienst van Chelsea.
22.46: ROBBEN MIST!
22.45: Robben grijpt de bal!
22.45: Ribéry pootje gehaakt door Drogba, uitgerekend Drogba.
22.44: PENALTY BAYERN!
22.44: In alle voorgaande vijf CL-finales die uitmondden in een verlenging, kwam het steeds tot penalty's. Ook vanavond, bij de zesde keer dat we 120 minuten spelen sinds de Champions League-invoering in 1992? We gaan het zien.
22.42: AFTRAP! Eerste verlenging.
22.39: Robben neemt het voortouw in het groepsgesprek met Bayern, terwijl Ribéry - de man die Robben onlangs nog een mep verkocht - op de bank zit te mokken. Waarover? Onduidelijk.
22.36: VERLENGEN! Nog minimaal dertig minuten spanning en hopelijk nog wat topvoetbal.
22.36: Hoog over.
22.35: Als de blessuretijd er eigenlijk op zit, krijgt Chelsea nog één vrije trap. Wordt Drogba voor eeuwig een (Chelsea-)held?
22.32: Robbens schot afgeketst. Opnieuw een corner Bayern.
22.32: Drie minuten blessuretijd.
22.31: Op het moment dat niemand het nog verwachtte, gebeurt het nog! Drogba kopt een hoekschop van Mata hard richting de goal. Wát een spits!
22.30: GOAL! 1-1 Chelsea. Didier Drogba is weer de man!
22.25: Torres voor Kalou bij Chelsea. Nog vijf minuten voor de man van zestig miljoen.
22.24: Uitgerekend Müller, de man die dit seizoen zo vaak verguisd werd in Zuid-Duitsland. Aanvallende middenvelder kopt een voorzet tegen de grond, via een stuit belandt de bal in het dak van de goal.
22.24: GOAL! 1-0 Bayern. Thomas Müller doet het voor Bayern!
22.23: Er breekte een interessante fase aan, met nog tien minuten. Wie neemt nog risico's? Chelsea zal het meest tevreden zijn met een verlenging. Nog tien minuten.
22.19: Müller! Weer naast, het begint eentonig te worden. Ook dit had een goal kúnnen zijn. Duitser krijgt bal bij toeval na mislukte actie Ribéry.
22.16: Gevaarlijke carambole! Chelsea-doelman Cech maakt er met een knappe reflex een corner van.
22.13: Drogba! Contento ruimt voorzet van gevaarlijk doorgebroken Ivoriaan op. Warempel, een hoekschop voor Chelsea. De eerste.
22.12: Schot Kroos... U raadt het al: wéér geblokt.
22.11: In corners staat het al 16-0 (!) voor Bayern. Maar ja, die tellen niet.
22.07: Negen Italiaanse trainers wonnen ooit de Europa Cup 1/Champions League. Wordt Roberto di Matteo met Chelsea nummer 10? Zo ja, dan wordt hij in elk geval de eerste Italiaan die dat doet met een 'buitenlandse' club.
22.04: Schot Ribéry meters naast, l'histoire se répète.
22.00: Het lichaam voor de bal gooien alsof je leven er vanaf hangt, de Chelsea-spelers zijn er stuk voor stuk ster in. Schot Robben opnieuw gekraakt, dit keer Cole met een ultieme tackle.
21.57: Tempo gaat omlaag, het is steeds meer schaken.
21.55: GOAL!? Nee, afgekeurd! Ribéry schiet binnen nadat een schot van Robben afketst. Volgens de grensrechter buitenspel. Maar daar zijn wij nog niet zeker van.
21.50: Schot Kroos geblokt. Cahill gooit zich ervoor en kopt de bal tot hoekschop.
21.50: Robben er vandoor, dat ziet er gevaarlijk uit. Voorzet of schieten? Dat eerste, maar bal komt niet aan.
21.48: Met één Nederlander in weer een hoofdrol op het internationale toneel zoemen we speciaal in op Arjen Robben. De honderden fotografen langs het veld legden vele acties van de Groninger vast. HIER álle foto's van Robben van vanavond.
21.46: AFTRAP! Tweede helft. Bengaals vuurwerk bij de Duitse fans. Dat wordt een boete voor Bayern, maar mooi is het zonder meer.
21.45: Chelsea-spelers komen het veld op. Natuurlijk, onder een luid fluitconcert. Snel volgt Bayern.
21.35: En Chelsea? Nog maar 45 minuten volhouden voor verlenging. En als de spanning toeneemt, is het niet altijd kwaliteit dat de doorslag geeft. Daar weet Barcelona alles van.
21.33: Onze analyse in de rust: een doelpunt had deze wedstrijd goed gedaan. Hopelijk gebeurt dat snel na de theepauze. Dan is er één ploeg die vol op de aanval moet. Kansen tot nu toe genoeg, voor Bayern dan. Gómez had zeker twee keer moeten scoren. Doelman Neuer hoefde nauwelijks in actie te komen in de eerste helft.
21.32: RUST.
21.31: Eén minuut blessuretijd.
21.27: Gómez, nu dan! Nee, weer niet! Spaanse Duitser laat Cahill achter met een schijnbeweging, maar schiet dan - met links - hoog over. Dat had een goal móeten zijn.
21.24: Grote kans Gómez! Spits wil aannemen na afzwaaier Ribéry, maar laat bal voor zich uit stuiteren. In één keer schieten leek een betere optie. Robben aan de basis met een uitstekende pass op Ribéry.
21.22: Aan de andere kant staat Kalou aan het einde van een goede Chelsea-aanval. Neuer let goed op.
21.21: Müller! Naast. Dát willen we zien, mannen. Goede voorzet Contento, mooie volley Müller.
21.20: Ribéry kruipt naar binnen, twee meter naast. Schoten zijn allemaal van de categorie net niet.
21.19: Mata schiet hoog over.
21.19: Cahill krijgt een vrije trap op het rand van het strafschopgebied, dat is makkelijk verdiend. Kan Chelsea de wedstrijd openbreken?
21.17: Schotje Robben belandt via een stuit in de handen Cech.
21.16: Bayern kan straks in Polen en Oekraïne wel eens uitgroeien tot hofleverancier van het EK. Zoals het er nu naar uitziet 'zendt' de Zuid-Duitse club liefst 13 spelers af naar het toernooi. Wie? Waarschijnlijk 8 Duitsers (Neuer, Badstuber, Lahm, Boateng, Müller, Schweinsteiger, Kroos en Gomez), twee Kroaten (Pranijic en Olic), een Fransman (Ribéry), een Nederlander (Robben) en een Oekraïner (Timoshchuk).
21.14: Robben schiet tegen de muur.
21.13: Vrije trap Bayern op zeer gunstige positie na overtreding Luiz. Robben eist de bal op.
21.10: Zesde corner voor Bayern alweer. Chelsea loopt steeds vaker achteruit en wordt daartoe min of meer ook gedwongen door Bayern.
21.07: De gele kaart voor Schweini, in de tweede minuut, was de snelste gele kaart ooit in een Europa Cup 1-finale of eindstrijd in de Champions League. De middenvelder van Bayern kreeg de prent na een handsbal.
21.06: Robben, daar gaat-ie? Nee, Cech! Mooie dribbel van vleugelspits van het Nederlands elftal. Zonder dat de Chelsea-doelman er weet van heeft voorkomt hij de 1-0.
21.03: Paniek in het strafschopgebied van Chelsea als Bayern doordrukt. Bosingwa trapt de bal bijna in eigen goal, weer hoekschop voor de Duitsers.
21.02: Hands!? Nee, vindt de Portugese arbiter Proença. Bertrand raakt de bal wel - in het strafschopgebied - met de hand, maar kan daar weinig aan doen.
20.58: Kopkansje Gómez na voorzet Ribéry, bal gaat meter over de goal.
20.57: Open wedstrijd tot nog toe, waarbij Chelsea zich - gelukkig - niet verstopt. Backs Cole en Bosingwa durven zelfs mee op te komen, Robben en Ribéry achterlatend.
20.53: Robben! Ach, nee... Héél hoog over. Zonde, want de Groninger kreeg genoeg ruimte om met zijn linker uit te halen.
20.52: Harde voorzet Drogba gaat voorlangs. Chelsea doet ook mee.
20.51: Tweede poging Bayern is van Kroos, die twee meter naast schiet. Bayern maakt het spel.
20.50: Komt dat schot... Geblokt! Het is Schweinsteiger die zijn poging ziet stranden. Hoekschop.
20.49: Hoongelach voor Ribéry bij een totale mispeer. De Fransman tikt de bal met zijn standbeen weg bij een poging tot een voorzet.
20.47: Deze finale is het 100ste CL-duel van Chelsea onder het bewind van Roman Abramovich, sinds de puissant rijke Rus het in 2003 overnam op Stamford Bridge.
20.46: Ashley Cole zet gelijk de toon met een forse overtreding op Gómez. Vrije trap Bayern.
20.45: AFTRAP!
20.40: Schitterende sfeeractie van de kant van de supporters van Bayern. Hou deze fotoserie, die de hele avond geüpdatet wordt, in de gaten voor de mooiste plaatjes. HIER kiekjes van de wedstrijd van oud-Bayern tegen een All Stars-team, met veel Nederlanders in actie.
20.38: Paul Breitner draagt de Champions League-bokaal het veld op. Het begint een nieuwe traditie te worden, waarbij de spelers bij opkomst lekker worden gemaakt met een loopje langs de schitterend glimmende voetbalbeker.
20.32: De spanning stijgt... nog ruim tien minuten. De sfeer zit er in ieder geval goed in. Op de hoofdtribune en business-suites na zit het stadion al bomvol. Beide supportersgroepen blijven hun best doen om boven elkaar uit te komen.
20.20: Mocht Bayern vanavond winnen, dan is het ook feest in huize Van Gaal. Louis heeft bij zijn ontslag vorig jaar zomer afgesproken dat hij één miljoen euro krijgt als de Duitsers de Champions League winnen, zo weten Duitse media te melden.
19.57: Krijgt Arjen Robben te maken met twee linksbacks? Chelsea speelt met Ashley Cole links achterin, maar dat is van origine ook de plek van Bertrand is. Op papier vervangt Bertrand de geschorste Barcelona-beul Ramires.
19.48: Voor Bertrand is het overigens ook zijn eerste Europese duel. Debuteren in een CL-finale... een jongensdroom! Hij is de eerste ooit die dat voor elkaar krijgt.
19.45: Ryan wie? Ryan Bertrand is de grote onbekende in de opstelling van Chelsea. De 22-jarige linkspoot werd door Chelsea in zes seizoenen vijf keer (!) verhuurd (Oldham, Norwich, Bournemouth, Reading en Nottingham Forest). Vorig seizoen speelde hij één keer in de competitie mee, dit seizoen ook pas zeven keer.
19.43: Chelsea speelt met Salomon Kalou. De oud-speler van Feyenoord staat in de aanval met onder andere Didier Drogba. Chelsea mist vier spelers wegens een schorsing, onder andere centrale verdediger John Terry. Ryan Bertrand maakt daardoor zijn Europese debuut in de eindstrijd.
19.42: Het is voor Robben de tweede keer dat hij met Bayern in de eindstrijd van het belangrijkste Europese toernooi uitkomt. Twee jaar geleden, in het verloren duel met Inter, deed hij ook mee. Beide opstellingen vindt u hierboven.
19.40: Arjen Robben - natuurlijk - in de basis. Dat heeft trainer Jupp Heynckes van de Duitse club een uur voor de aftrap laten weten.
19.32: Nog nooit kwam het in de finale voor dat er meer dan drie (in 2009) niet mochten meedoen. Niet gek, wetende dat topfavorieten FC Barcelona en Real Madrid in de halve finale moesten worden afgestopt.
19.29: Zeven spelers zitten vanavond nagelbijtend op de tribune. Chelsea's John Terry, Branislav Ivanovic, Raul Meireles en Ramires en Bayern's David Alaba, Luiz Gustavo en Holger Badstuber.
19.17: U ziet HIER continu verse foto's van de finale om de Champions League in München. Van de sfeer uit de stad tot de uitreiking van de Cup met de Grote Oren, later vanavond.
19.13: Tot 88 procent voor Bayern kwam het statistiekenbureau echter niet. Na negentig minuten heeft Bayern 50 procent kans op de zege, Chelsea 24. De kans op verlenging is dus 26 procent. Inclusief verlengen en eventuele penalty's heeft Bayern volgens de ECI 63 procent kans, Chelsea 37.
19.09: Volgens de Euro Club Index (ECI), een lijst van Infostrada waarbij de sterkte van Europese clubs wordt weergegeven, klopt de stelling dat Bayern de favoriet is voor vanavond.
19.00: De kans op een overwinning voor Bayern is groter dan Chelsea. Dat vertelde u al ons in de poll, waarin maar liefst 88 procent op de Duitsers stemde. Iets met wens en vader van de gedachte? Zoals Arjen Robben gisteren al zei.
18.37: De laatste drie finales waren tussen teams die dat seizoen ook kampioen in eigen land waren. Bayern eindigde voor de tweede keer op rij achter Borussia Dortmund. De laatste keer zo'n soort finale was in 2007, AC Milan - Liverpool.
18.30: In alle Europese toernooien die ooit gespeeld zijn, is Aston Villa (Europa Cup II, 1982) de in de nationale competitie laagst geklasseerde winnaar ooit.
18.22: Al moe van alle statistieken? We gaan nog even door. Chelsea kan de in de eigen competitie laagst geklasseerde Champions League-winnaar ooit worden. Real Madrid (2000) en Liverpool (2005) eindigden als vijfde. De Londenaren werden dit seizoen zesde in de Premier League en moeten daarom vandaag winnen om ook volgend seizoen op het hoogste niveau te spelen.
18.14: De laatste kiekjes uit München zijn in aantocht. Ondertussen nog een verwijzing naar een fotoserie van eerder deze week, over de voorbereidingen op de finale in de schitterende Allianz Arena: HIER wordt de finale gespeeld!
18.03: Bayern haalde de CL-finale van 1999 overigens ook na begonnen te zijn in een voorronde. In deze legendarische finale in Barcelona ging het voor de Duitsers - zoals velen van u nog wel zullen weten - in extremis nog mis. De Engelsen maakten in de blessuretijd gelijk (Teddy Sheringham) én de winnende (Ole Gunnar Solskjær).
17.58: Bayern begon dit seizoen in kwalficatieronde, waar het FC Zürich over twee duels versloeg. Sinds de introductie van de groepsfase in de CL in 1994 zijn er vijf clubs geweest die via de voorrondes uiteindelijk naar de eindzege grepen: ManUnited in 1999, AC Milan in 2003, Liverpool in 2005, AC Milan in 2007 en FC Barcelona in 2009.
17.51: Een finale in München, dat komt sowieso vaker voor. Alleen Londen (zes) en Brussel (vijf) blijven de Zuid-Duitse stad voor. Bij de Belgische hoofdstad is ook de return in 1974 meegerekend. Winnaar toen? Bayern München.
17.44: Bayern kan na Real Madrid (1957, Madrid), Internazionale (1965, Milaan), Manchester United (1968, Londen), Ajax (1972, Rotterdam), Liverpool (1978, Londen), Juventus (1996, Rome) en Dortmund (1997, München) de achtste club zijn die in eigen land een EC1/CL wint.
17.30: Even wat statistiekjes, met dank aan Infostrada. Als München een Europese finale organiseert, dan leverde dat tot nog toe áltijd een 'nieuwe' kampioen op: in 1979 (Nottingham Forest), 1993 (Olympique Marseille) en 1997 (Borussia Dortmund). Niet dat Chelsea - of Bayern - waarde aan deze statistiek zal hechten.
17.25: Het duel werd na rust beslist door Ajax-coach De Boer. Naar verluidt met een schitterende goal, maar bewijs hebben we daar nog niet van. Zodra er beelden zijn, krijgt u ze! Meer over de wedstrijd HIER.
17.19: Makaay scoorde voor Bayern, Van der Sar stopte een Duitse (!) penalty van Breitner.
17.17: De snelste man op aarde, Usain Bolt, kwam ook nog even langs en dolde met Van der Sar. Klik HIER voor enkele foto's.
17.14: Je zal er maar geweest zijn... Namen om van te likkebaarden vandaag in het oude stadion van Bayern: Zico, Laudrup, Zola, Breitner.
17.12: Veel prominenten en (oud-)topvoetballers zijn al het gehele weekend in München. Onder hen Edwin van der Sar, Frank en Ronald de Boer, Giovanni van Bronckhorst en Roy Makaay, die vanmiddag in het Olympia-stadion een wedstrijd speelden. Het eerstgenoemde viertal aan de kant van het door Ruud Gullit gecoachte wereldelftal, Makaay bij oud-Bayern.
16.51: Mario Gómez kan vanavond topscorer worden van het Champions League-seizoen 2011-2012. Hij deelt de koppositie nu met Lionel Messi. Beiden scoorden dit seizoen 11 keer. Bij een treffer van de spits van Bayern tegen Chelsesa is hij 'alleenheerser'.
16.24: Twitter bij ons weer mee. Gebruik de hashtags #championsleague of #bayche om uw zegje te doen.
16.17: Arjen Robben zorgt bij de viervoudige winnaar voor de Nederlandse inbreng in de eindstrijd. De international droomt al weken van een hoofdrol tegen Chelsea, dat nog nooit het Europese kampioenenbal winnend afsloot.
16.16: 'Als je dan al die vlaggen en al die enthousiaste fans ziet, moet dat het team nog eens extra motiveren. Het is de eerste en misschien ook de laatste keer dat Bayern de finale van de Champions League in eigen stadion kan spelen. Dan moeten we hem winnen ook.'
16.14: Goedemiddag! In de geschiedenis van de Europa Cup 1, de voorganger van de Champions League, was Internazionale in 1965 de laatste club die de belangrijkste clubtitel in Europa in eigen huis veroverde. 'Misschien laten we de spelersbus voor de wedstrijd even door de stad rijden', mijmerde de 67-jarige trainer Jupp Heynckes, die met zijn ploeg door het thuisvoordeel favoriet is voor de titel.
© epa.



Door: