DEN HAAG - Pedojaagster Yvonne van Hertum moet twee maanden de gevangenis in. Dat heeft het gerechtshof in Den Haag gisteren bepaald.
Volgens het hof heeft de Rotterdamse op haar website tegen pedofielen een valse beschuldiging geplaatst.
Van Hertum betichtte een man ten onrechte van een erotische chat met een minderjarige. Hij kwam met zijn foto en adres op de website. Volgens het hof is niet gebleken dat de man schuldig was. Zo was de chat die Van Hertum als voorbeeld gaf, niet erotisch.
De rechter tilt er zwaar aan dat iemand ongegrond op internet aan de schandpaal is genageld. De wens kinderseks te stoppen is geen vrijbrief voor het plegen van een andere misdaad, vindt het hof.
Eerder moest Van Hertum al een link op haar website stopkindersex.com verwijderen, omdat deze verwees naar andere antipedosites. Het recht op de vrijheid van meningsuiting mag niet zwaarder wegen dan het recht op privacy, motiveerde de rechter de uitspraak.
(Dolf Hendriks)© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden.
Lees het auteursrechtvoorbehoud.
Volg het nieuws op onze zustersite in België www.hln.be. Nieuws: Belgisch nieuws, buitenlands nieuws, bizar nieuws, gezondheids nieuws, wetenschaps nieuws