*

Volgende pedo-actie onaangekondigd

bewaar
Door: redactie
14-7-09 - 19:42
'Pedojaagster' Yvonne van Hertum en consorten. FOTO RINIE BOON

PAPENDRECHT - De kans is niet denkbeeldig dat de mensen die afgelopen zondag demonstreerden in de Goudsbloemstraat in Papendrecht binnenkort datzelfde gaan doen bij het huis van burgemeester Kees de Bruin van het dorp.

Daarover werd vandaag gespeculeerd op de website www.stopkinderseks.com, de initiatiefnemers van de betoging van zondag.

Ook organisatrice Yvonne van Hertum sluit niet uit dat dat kan gebeuren. ,,Dat is inderdaad een reĆ«le mogelijkheid,’’ zegt de vrouw die landelijk bekendheid geniet als de ‘pedo-jager’.

Op de website buurtlink.nl vroeg een anonieme bezoeker vandaag naar het adres van De Bruin, zogenaamd omdat ‘hij de burgemeester wil bedanken voor de goede dingen die hij heeft gedaan’.

Afgelopen zondag had een demonstratie plaats bij het ouderlijk huis van een pedofiel, die zeven jaar geleden veroordeed werd voor misbruik van een toen 3-jarige kind. De pedofiel zelf woont daar al zeven jaar niet meer, die is onlangs veroordeeld tot tbs.

De vader van de pedofiel valt het inmiddels 10-jarige slachtoffertje volgens de demonstranten lastig en maakt hem onder meer bij zijn school uit voor ‘vuile pedo-uitlokker’. De initiatiefnemeners kondigden afgelopen weekend aan vanaf nu iedere week actie te gaan voeren bij de Goudsbloemstraat.

Moeder Astrid Kerpentier van het slachtoffer kon gisteren niet vertellen of dat inderdaad gaat gebeuren, Van Hertum wil niet zeggen wanneer de volgende betoging op het programma staat, behalve dat die in ieder geval niet aanstaand weekend plaatsvindt. ,,Voor je het weet staat er weer een peloton M.E. om 25 huisvrouwen tegen te houden, net als afgelopen zondag.’’

De Bruin liet de politie en M.E. met groot vertoon uitrukken. De betogers werden vanaf de N3 begeleid naar de plek van de demonstratie, het dDr. J.P. Stockmannplein. De Goudsbloemstraat was afgezet met hekken. Hij nam die maatregel, omdat eerder de ruiten van de vader van De H. waren ingegooid. Hij wilde voorkomen dat de betoging uit de hand zou lopen.

Van Hertum: ,,Straks staan we er ineens weer. Het wordt een onverwachte actie, zodat er een verrassingseffect is.’’

Van het gesprek dat De Bruin afgelopen weekend had toegezegd aan en met Kerpentier is het vooralsnog niet gekomen. Zij zegt dat De Bruin haar maandagavond in een televisieuitzending van Editie NL heeft uitgemaakt voor ‘leugenaar’. ,,Ik ben helemaal klaar met die man.’’

In de bewuste uitzending zei de burgemeester dat hij pas een week geleden voor het eerst hoorde over het vermeend lastigvallen door de vader van De H. Zowel Kerpentier als Van Hertum bestrijden dat. ,,Dat wist hij wel degelijk.’’

De Bruin laat via een woordvoerster weten dat hij geen commentaar meer geeft over deze kwestie. ,,Hij wil dat de rust terugkeert in deze kwestie en zegt er daarom niets meer over in de media.’’