terug naar AD.nl
-
  • Aanmelden
  • Mijn bewaarde artikelen
  • Welkom
  • Afmelden
  • Mijn bewaarde artikelen

  • Service
  • Digikrant
  • Webwinkel
  • Abonneren
ad
  • Nederland
  • Buitenland
  • Sportwereld
  • Showbizz
  • meer ad
    • You
    • Geld
    • Bizar
    • Muziek
    • Auto
    • Reizen
    • Planet
    • Digitaal
    • Gezond
    • Wetenschap
    • Video
    • foto
  • Nederland
  • Rotterdam

Mysterie: kokosnootpakketjes in parken

bewaar
Door: redactie
10-4-08 - 21:05
De kokosnoten. FOTO AD/RD

ROTTERDAM - Al een week of drie ziet Riet Meijer ze opduiken in parken aan de noordrand van Rotterdam: kokosnoten. Niet zomaar kokosnoten, maar per stuk in een plastic zakje verpakt. Naast de tropische vrucht bevat het boterhamzakje in de meeste gevallen ook een halve citroen. Vreemd

Het Kralingse Bos, het Schiebroeksepark en het plantsoen langs de Argonautenweg zijn de plekken waar Meijer haar geheimzinnige vondsten doet. Ze wandelt er regelmatig met haar hond.

„Eerst lette ik er niet op,’’ vertelt ze. „Al vond ik ze wel mysterieus, met die halve citroenen.’’ Gisteren zag ze voor het eerst zakjes met daarin een stukje witte stof -een watje?- en gekleurde poeder: wit, rood en blauw. „Misschien waren de citroenen op,’’ lacht ze. „Ik vind het toch eng worden.’’

Een wandeling door het Argonautenpark illustreert het verhaal. Tegen een boom ligt een zwarte vuilniszak met daarin een stuk of tien noten in dichtgeknoopte zakjes. Sommige zakjes bevatten een halve citroen, anderen ‘watten’ en een klein beetje van de kleurstof. Verderop in een sloot liggen twee vuilniszakken met daarin zeker vijftig pakketjes. Een aantal drijft los op het water.

De kokosnoten zijn nog intact, de melk zit er nog in. Geen idee heeft Meijer van de herkomst van de pakketjes. „Wat kosten al die kokosnoten wel niet?’’ Een suggestie voor de zin van de hele onderneming heeft ze wel: „Misschien gaat het om voodoo.’’ Zwarte magie in Hillegersberg?

Bij afvalbedrijf Roteb kennen ze de kokosnoten niet. „Vorige week hebben we wel illegaal gestort groenteafval gevonden in het Kralingse Bos,’’ zegt een woordvoerder. Het lijkt het toch om iets anders te gaan. Voorzitter Bert Cremers van deelgemeente Hillegersberg-Schiebroek is zich niet bewust van de kwestie: „We staan voor een mysterie.’’

    Lees ook

  • Neem nu een abonnement op het AD
  • Reageer
  • bewaar
  • Mail
  • Print
Social Media
SOCIAL MEDIA ACTIVEREN
Rapporteer een fout in het artikel aan onze redactie

Meer over
  • Rotterdam
  • Rotterdam
  • Opmerkelijk & bizar

gerelateerd nieuws

  • 'Mobiel sportstadion als alternatief voor nieuwe Kuip'

    'Mobiel sportstadion als alternatief voor nieuwe Kuip'

  • Bejaarde vrouw 'gijzelt' thuishulp

    Bejaarde vrouw 'gijzelt' thuishulp

  • Grote woede om Turkse wijk in Rotterdam

    Grote woede om Turkse wijk in Rotterdam

Meer over
  • Rotterdam
  • Rotterdam
  • Opmerkelijk & bizar
ACTIVEREN

AD SOCIAL

  • Vrienden bekeken
  • Meest populair

    AD.nl

  • RSS (wat is RSS?)
  • AD Nieuwsbrief
  • Surf naar m.ad.nl
  • Toevoegen aan Google

     

  • AD als homepagina
  • AD in je favorieten
  • Archief
  • De laatste 48 uur

     

  • contact
  • adverteren op AD.nl
  • vacatures
  • AD webwinkel

    De krant

  • abonneren
  • lezersservice
  • digikrant
  • adverteren
De Persgroep Nederland

© 2013 De Persgroep Digital. Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden. - Privacy

Volg het nieuws op onze zustersite in België www.hln.be.

acap enabled