*

 

Nederlaag voor ’zittende’ advocaat

Mohammed Enait . VIDEOSTILL

DEN HAAG - De vraag of de Rotterdamse moslimadvocaat Mohammed Enait moet opstaan voor rechters mag gewoon worden beantwoord door de tuchtrechters die hij eerder voor zijn neus zag.

Enait meent dat zij niet onbevooroordeeld zijn en pleitte daarom voor een andere samenstelling van het tuchtcollege. Dat verzoek is gisteren voor de Haagse rechtbank afgewezen .

Enait wordt ook wel de zittende advocaat genoemd. De Rotterdamse deken, zeg maar de waakhond over advocaten in Rotterdam, diende een klacht tegen hem in bij het tuchtcollege van de advocatuur, omdat hij uit geloofsovertuiging weigert op te staan voor de rechters als deze de rechtszaal binnenkomen. Het is gebruikelijk dat op dat moment alle aanwezigen in de zaal gaan staan.

Enait raakte eind vorige maand in de clinch met de het tuchtcollege voor advocaten toen hij na een kwartier werd afgepakt. Hij startte daarop een wrakingsprocedure, wat inhield dat hij andere rechters voor zijn neus wilde zien. Nu hij die heeft verloren, kan de zaak door dezelfde tuchtrechters worden voortgezet.

15/12/08 20u59
volledig dossier: Rotterdam
mailIcon print | |
commonMessages.loading
Aan het laden ...

Alles over