*

Pedojaagster moet rectificeren

bewaar
Door: redactie
25-6-07 - 22:35

ROTTERDAM - De website was al uit de lucht, maar nu is de Rotterdamse pedojaagster Yvonne van Hertum (53) ook veroordeeld voor haar www.stopkindersex.com.

Ze zegt vandaag beroep aan te tekenen tegen de uitspraak van de Haagse rechtbank.



Op de omstreden website zijn sinds mei afgelopen jaar tientallen mannen te kijk gezet als pedofielen. Medewerkers van Van Hertum zouden de mannen hebben ‘ontmaskerd’ tijdens chatsessies op internet door zich voor te doen als 13-jarigen. Vervolgens werd de naam van de mannen plus hun foto, woonplaats, straatnaam en telefoonnummer op de site geplaatst.



Dat overkwam ook L. van der Z. uit Zuid-Holland. ,,Het is het standaard verhaal,’’ zegt zijn advocaat P. Kaiser. ,,Mijn cliënt heeft niet erotisch gechat, en voelt niets voor kinderen op die manier. Mevrouw Van Hertum heeft desondanks toch zijn gegevens op internet geplaatst.

De rechter heeft nu geoordeeld dat de informatie van mevrouw Van Hertum ongefundeerd is. Ze moet zowel op de website rectificeren als een brief met eenzelfde strekking schrijven aan mijn cliënt. Ze heeft mijn cliënt aardig kapot gemaakt.’’



Van Hertum zegt in een reactie er niet over te peinzen om een rectificatie te schrijven: ,,Mijn advocaat gaat dinsdag beroep aantekenen. Ik heb hele belastende tapes van deze meneer. Tijdens een telefoongesprek geeft hij toe dat hij graag seks heeft met een 13-jarige.’’



Op een internetforum dat wordt gevuld door tegenstanders van Yvonne van Hertum is de uitspraak met gejuich ontvangen. ,,Deze veroordeling maakt de weg vrij voor andere betrapte mannen om geleden schade bij haar te verhalen,’’ valt onder meer op het forum te lezen.



Afgelopen maand liet Van Hertum al weten te stoppen met haar activiteiten. Ze zou te vaak worden bedreigd. Niet veel later ging de site uit de lucht, al is er inmiddels wel een nieuwe op het webadres te vinden.