DEN HAAG - Het belonen van automobilisten die de ochtendspits mijden, werkt ook over een langere periode. Dit blijkt uit een proef van negen maanden op de snelweg A12 tussen Gouda en Den Haag. Dat is bekendgemaakt op het 2e Nationaal Congres Mobiliteitsmanagement in Den Haag.
Aan de proef deden achthonderd automobilisten vrijwillig mee. Het aantal spitsritten van de deelnemers nam in de periode september 2008 tot en met mei dit jaar met ruim 50 procent af. Het traject was verdeeld in twee zones. De deelnemers die de ochtendspits meden, verdienden daar per zone 4 euro mee. Soortgelijke proeven over een veel kortere periode bleken eerder al succesvol.© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden.
Lees het auteursrechtvoorbehoud.
Volg het nieuws op onze zustersite in België www.hln.be. Nieuws: Belgisch nieuws, buitenlands nieuws, bizar nieuws, gezondheids nieuws, wetenschaps nieuws