Statenhal komt niet terug in Den Haag
DEN HAAG - De Statenhal komt zeker niet terug op een andere plek in Den Haag. Het blijkt te duur om deze evenementenhal elders in de stad weer op te bouwen.
Dat zegt G. Louwerse, de directeur van The Hague World Forum (THWF), de organisatie die het Nederlands Congrescentrum heeft overgenomen.
De Statenhal maakt plaats voor de nieuwbouw van Europol, de internationale organisatie die aan de Raamweg zit. Ook komt er een ondergrondse parkeergarage met 750 plaatsen.
THWF en de gemeente Den Haag hadden het plan om de hal elders in de stad weer op te bouwen. Uit onderzoek blijkt nu dat dit niet rendabel is.
De vloer van de Statenhal blijkt niet optimaal. Door de ruitvorm zou het niet mogelijk zijn om er topsportwedstrijden onder te brengen, zoals volleybal en tennis (Davis Cup). Ook is de hal onvoldoende geluidsdicht voor popconcerten. De bouw van een nieuwe hal zou goedkoper zijn dan de Statenhal verhuizen en aanpassen.
De gemeente Den Haag heeft de sloopvergunning voor de Statenhal afgegeven. Het THWF wil meteen al in de eerste week van januari de hal gaan slopen. De sloop van de hal duurt drie maanden.
Bij de onttakeling van de Statenhal worden geen sloopkogels ingezet. De hal wordt voorzichtig gedemonteerd, om overlast voor de buurt te voorkomen. Het laatste optreden voor de sloop is Holiday on Ice.