*

Moeder verdachte roofmoord roept zoon op thuis te komen

bewaar
Bewerkt door: Dolf Hendriks
1-5-12 - 23:04  bron: Omroep West/ANP/NOS

update De moeder van een van de twee verdachten van de roofmoord op de Haagse juwelier Ruud Stratmann heeft in een telefoongesprek met de NOS een oproep gedaan aan haar zoon. 'Ik wil dat je terugkomt naar hier, naar de politie of naar huis.'

© ANP.
© ANP.

De vrouw gelooft niet dat haar zoon verantwoordelijk is voor de roofmoord van vorige week. 'Hij is een rustige jongen. Hij zou zoiets nooit durven. Hij heeft respect voor iedereen', zei de moeder. 'Ik sta achter jou, ik hou van jou.'

Reclassering
De politie zoekt de 19-jarige Ziya B.en de 19-jarige Sandro G., beiden uit Den Haag, voor de roofmoord. De twee zijn bekend bij de jeugdreclassering. Wat de twee hebben gedaan om bij de reclassering te belanden, is niet bekend.

Bij de politie kwamen tot nu toe meer dan 200 tips binnen na het verspreiden van opsporingsfoto's. Ook meldden zich diverse getuigen die de mannen hadden zien wegvluchten.

Het tv-programma Opsporing Verzocht besteedde vanavond aandacht aan de moord. De daders zijn op beelden van bewakingscamera's duidelijk te zien. Tijdens de uitzending kwamen er nog zo'n 45 tips binnen.

Inval
Arrestatieteams hebben de afgelopen dagen in totaal acht invallen gedaan in panden in Den Haag en in Zoetermeer. De laatste was vanavond, ergens in Den Haag, maar daarbij is niemand aangehouden, zei een woordvoerder van de politie.

'Ze zochten een neef van me, maar ik weet niet waar hij is', zei een van de Turkse bewoners van de Haagse flat. De neef van Ziya B. heeft aan Omroep West laten weten dat de familie niets wist van zijn gewelddadige plannen en dat ze niet weten waar hij nu is. De vader van de tweede verdachte, Sandro G., is te emotioneel om te reageren. Hij liet vluchtig weten dat zijn gezondheid lijdt onder de gebeurtenissen.

Belgiƫ
De politie houdt er rekening mee dat de mannen naar Belgiƫ zijn gevlucht. De Belgische federale politie heeft inmiddels het signalement van de mannen verspreid.

De 47-jarige Haagse juwelier werd vorige week neergeschoten in zijn winkel Lapidee. Hij overleed daarna in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. De man wordt morgen opgebaard in zijn winkel aan de Beeklaan. Buurtbewoners en ondernemers kunnen dan afscheid van hem nemen. Hij wordt vrijdag begraven.