Luchtfoto van de gevangenis in Scheveningen.
© ANP.
'Doodencel 601' in de gevangenis van Scheveningen wordt een museum. Rondom de cel komt een aanbouw zodat belangstellenden de cel het hele jaar tijdens bezoekuren kunnen bekijken.
Dat meldde de stichting Oranjehotel dinsdag. In de beruchte 'Doodencel' zaten in de Tweede Wereldoorlog veel verzetsstrijders die later werden geëxecuteerd op de Waaldsdorpervlakte. De kosten van de verbouwing zijn 3 miljoen euro.
De aanbouw komt buiten de veiligheidszone van de gevangenis. Op die manier kunnen belangstellenden makkelijker bij het monument en het informatiecentrum komen. De stichting hoopt dat er veel schoolkinderen komen.
Zaterdag is de jaarlijkse herdenking bij de 'Doodencel'. De stichting denkt dat het geen probleem is om het benodigde geld bij elkaar te krijgen. De Scheveningse gevangenis kreeg in de oorlog de naam Oranjehotel. De Duitsers sloten er veel Nederlanders op die zich verzetten tegen de bezetting.


