'Werknemers HTM draaien te zware diensten'

bewaar
Door: redactie
28-9-12 - 18:51  bron: Omroep West
© ANP.

Trambestuurders en buschauffeurs van HTM draaien zulke zware diensten dat er gevaarlijke verkeerssituaties kunnen ontstaan. Dat meldt Omroep West na eigen onderzoek.

Trambestuurders van het Haagse openbaar vervoerbedrijf zeggen dat de werkdruk sinds het begin van 2012 erg hoog is. Veel diensten zijn langer geworden en dat gaat ten koste van hun concentratie. Zo rijden de bestuurders regelmatig diensten van negen uur, terwijl velen vinden dat ze zich na zeven of acht uur in het verkeer minder goed kunnen concentreren.

Tijdens hun ritten worden de bestuurders streng via een centrale gecontroleerd. De centrale houdt van alle trams in de gaten of ze op tijd bij hun haltes aankomen. Bestuurders die meer dan twee minuten voor liggen op hun rijschema worden berispt. De reden hiervoor zou zijn dat HTM wil voorkomen dat klanten hun tram net zien wegrijden terwijl ze op tijd bij de halte waren.


Meer over