*

Amsterdam vreest veldslag om Wilders

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
18-10-10 - 13:32

update AMSTERDAM - De Amsterdamse burgemeester Eberhard van der Laan maakt zich steeds meer zorgen over de pro-Wilders demonstratie op zaterdag 30 oktober op het Museumplein in Amsterdam. Nu steeds meer tegenacties worden aangekondigd, dreigt de bijeenkomst met pro en contra Wilders-demonstranten bij elkaar uit te lopen op een veldslag.

De anti-Wilders sticker van AntiFascistische Aktie.

Van der Laan heeft de partijen opgeroepen het niet te laten komen tot rellen, vernielingen en vechtpartijen. Verder heeft de burgemeester de demonstratie al diverse keren aangekaart in het driehoeksoverleg met politie en justitie, zo schrijft Parool.nl.



Racistische skinheads
Zaterdag werd bekend dat de Antifa!-Amsterdam en de AntiFascistische Aktie (AFA) Nederland naar de demonstratie willen komen. Onder de kop 'Stop de EDL, hou de nazi's van de straat' roepen de Amsterdamse Anti Fascisten op hun site demonstranten uit het hele land op naar Amsterdam te komen.  Verder heeft ook het Platform tegen Vreemdelingenhaat een tegenprotest aangekondigd. Zorgen zijn er verder over de komst van de de extreem-rechtse leden van de English Defence League (pro-Wilders). Onder hen zouden zich racistische skinheads en voetbalhooligans bevinden.

Vinger aan de pols
,,,,We willen geen confrontatie tussen de groepen. Er zijn nu vooralsnog geen signalen dat we bezorgd moeten zijn, maar we houden het goed in de gaten. We houden de vinger aan de pols", aldus Bartho Boer, de woordvoerder van de burgemeester.

Volgens hem wil Van der Laan de demonstratie alleen in het uiterste geval verbieden omdat zowel voor- als tegenstanders het grondrecht hebben hun mening te uiten. ,,De betogers mogen gebruikmaken van het recht om te demonstreren, maar dat geeft ze nog geen vrijbrief om vernielingen aan te richten en te vechten Ze hebben de verantwoordelijkheid om het fatsoenlijk en netjes te laten verlopen. We zullen wel alles doen om de aangekondigde acties in goede banen te leiden'', aldus de zegsman.

Van der Laan hoopt ongeregeldheden tegen te gaan door aan de diverse partijen voorwaarden te stellen over duur, locatie en tijd van de demonstraties. Daarmee zou een confrontatie moet worden voorkomen.'' (BVDL)