*

 

Ontsnapte Amsterdammer opgepakt in Antwerpen

ANTWERPEN - De Belgische politie heeft gisteren in Antwerpen de internationaal gesignaleerde crimineel Gwenette M. opgepakt. De 35-jarige Amsterdammer vluchtte op 12 mei vorig jaar uit de gevangenis in Heerhugowaard en was sindsdien spoorloos. Justitie in Amsterdam heeft om zijn overlevering gevraagd.

M. was in Amsterdam veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf wegens drugshandel, zware mishandeling en valsheid in geschrifte. Een maand na zijn vonnis wist hij met hulp van anderen over de muur van de gevangenis te vluchten. Justitie loofde in mei nog een beloning uit van 5.000 euro voor de tip die zou leiden tot zijn aanhouding.

De politie kan niet zeggen hoe de Belgische collega's de crimineel op het spoor zijn gekomen. Hij was in elk geval in het bezit van een vals Nederlands paspoort. Tegen hem liep een Europees aanhoudingsbevel. Een arrestatieteam heeft M. in de boeien geslagen. Hij moet nog zes jaar van zijn straf uitzitten.
29/10/09 15u52
volledig dossier: Amsterdam
mailIcon print | |
commonMessages.loading
Aan het laden ...