*

 

IOC in actie tegen gokbedrog

KOPENHAGEN - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) onderneemt in de aanloop naar de Olympische Winterspelen van Vancouver (februari 2010) actie tegen bedrog in de gokwereld.

Het IOC heeft een systeem ontwikkeld waarmee maximaal 450 wedkantoren in de gaten worden gehouden, zodat verdachte gokinzetten vroegtijdig worden gesignaleerd.

Voor de Olympische Spelen van 2008 in Peking liet het IOC al veel gokfirma's controleren. ,,De resultaten daarvan waren zeer bemoedigend'', verklaarde vice-voorzitter Thomas Bach van het IOC maandag.

Sinds Athene 2004 houdt het IOC gokwebsites in de gaten. Sinds 2006 is het voor deelnemers aan de Olympische Spelen strikt verboden geld in te zetten op olympische sportwedstrijden. Daarmee voorkomt het IOC dat sporters in de verleiding zouden komen in ruil voor geld hun resultaten te manipuleren. (ANP/DPA)
05/10/09 13u23
volledig dossier: Olympische Spelen
mailIcon print | |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de AD-bezoekers

 
commonMessages.loading
Aan het laden ...
Vind AD Sportwereld op social media
Facebook
TwitterVolg ons op Twitter

Alles over