ABIDJAN - De bondscoach van Ivoorkust, Vahid Halilhodzic, is ontslagen. Dat maakte de voorzitter van de nationale voetbalbond zaterdag op televisie bekend. ''Ik heb zaterdag om 13.00 uur een einde gemaakt aan de overeenkomst met Vahid Halilhodzic omdat hij niet heeft voldaan aan een van onze doelen; het winnen van de Afrika Cup in 2010'', aldus Jacques Anouma.
Ivoorkust werd in de kwartfinales van de Afrika Cup verrassend uitgeschakeld door Algerije. Het enigszins verwachte vertrek van Halilhodzic maakt de weg vrij voor Guus Hiddink.
De Nederlander zou in juni graag met Ivoorkust naar het WK gaan, alvorens hij na de zomer als bondscoach aan de slag gaat in Turkije. Hiddink moet dan wel eerder weg kunnen bij zijn huidige werkgever Rusland. (ANP)


