*

 

Ierse bond vraagt FIFA om replay met Fransen

Iers protest vanwege de handsbal van aangever Henry als Gallas de 1-1 binnen kopt. FOTO EPA

UPDATE  DUBLIN - De Ierse voetbalbond heeft de FIFA donderdag gevraagd om de wedstrijd tegen Frankrijk te laten overspelen. De tweekamp tussen beide Europese landen werd woensdag in de verlenging beslist door een overduidelijke handsbal van Thierry Henry.

De aanvoerder stelde ploeggenoot William Gallas in staat de 1-1 te maken waardoor Frankrijk naar het WK 2010 in Zuid-Afrika gaat.
 
,,De beschamende beslissing van de scheidsrechter om het doelpunt toe te kennen heeft het imago van de sport beschadigd en we roepen de FIFA op om de wedstrijd opnieuw te laten spelen'', luidde de verklaring van de Ierse bond. Arbiter Martin Hansson werd zelfs in zijn eigen Zweden hevig bekritiseerd. Het populaire dagblad Aftonbladet noemde de misser 'de blunder van de eeuw'.

De Ierse voetbalfederatie (FAI) heeft verder aan de Franse voetbalbond (FFF) gevraagd in de spiegel te kijken en het WK-barrageduel tussen beide landen te laten herspelen. ,,Als de Franse bond ons steunt, denk ik dat de FIFA ons volgt", verklaarde John Delaney, uitvoerend directeur van de FAI.


,,Als wij ons op die manier hadden geplaatst, zou ik niet gelukkig zijn. De Franse bond moet in de spiegel kijken. Thierry Henry is een uitstekende speler, maar wil hij net als Maradona altijd herinnerd worden als iemand die een handsbal beging op een cruciaal moment", vroeg Delaney zich af. ,,Op ieder FIFA-congres hoor ik over integriteit en fair play praten. Nu kan de FIFA de daad bij het woord stellen."

 
De Ierse minister van Justitie Dermot Ahern pleitte eerder al voor uitstel: ,,Ze zullen waarschijnlijk niet naar ons luisteren omdat we een kleine vis in de voebalwereld zijn, maar de FIFA moet ingrijpen.'' Ahern doet een moreel beroep op de wereldvoetbalbond. ,,Als de situatie zo blijft, versterkt het de gedachte dat je wint als je bedriegt.''
 
Bondscoach Giovanni Trapattoni van Ierland ziet weinig heil in de actie van de voetbalbond. ,,Ik weet dat het onmogelijk is om de wedstrijd over te spelen'', zei de 70-jarige Italiaan. Trapattoni herhaalde donderdag de aloude oproep om gebruik van videobeelden: ,,Het spel ligt dan dertig seconden stil, dat zou goed moeten zijn om dit soort situaties te verduidelijken.''


 (ANP/DPA/AFP)

19/11/09 16u17
volledig dossier: WK voetbal
mailIcon print | |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de AD-bezoekers

 
commonMessages.loading
Aan het laden ...
Vind AD Sportwereld op social media
Facebook
TwitterVolg ons op Twitter