Van Marwijk sluit Van Nistelrooy niet uit voor EK
RIMINI - Na 806 dagen kan Ruud van Nistelrooy vanavond in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen San Marino weer speelminuten maken in het oranje van het Nederlands elftal. Bondscoach Bert van Marwijk zal de Hamburger SV-spits niet direct in de basiself posteren, maar ziet hem wel als een nuttige kracht op weg naar het EK 2012.
Van Marwijk denkt dat Van Nistelrooy op deze leeftijd niet meer beter wordt, zo zegt hij tegen Voetbal International. ,,Ruud is nu 34 en zal dus op de eindronde 36 jaar zijn. Het zal niet makkelijk zijn om dan nog op niveau te zijn."
Toch gaat de Deventenaar er vanuit dat de Brabantse oud-aanvaller van PSV, Manchester United en Real Madrid een bijdrage kan leveren in de kwalificatiereeks. Maar tegelijkertijd kan er een situatie ontstaan tijdens de kwalificatiewedstrijden dat hij heel belangrijk kan worden."
Van Marwijk sluit zelf een plek voor 'Van the Man' in de selectie voor het EK in Polen en Oekraïne niet uit. ,,Misschien komen sommige spelers niet aan spelen toe bij hun club, zijn anderen geblesseerd en wanneer Ruud dan in topvorm is dan zal ik daar ongetwijfeld gebruik van maken. Maar ik zal dan ook tegen hem zeggen: jouw situatie is anders dan een speler van 22 jaar die er bij komt en over twee jaar op zijn top is. Tegelijkertijd zijn er altijd uitzonderingen waardoor ik hem zeker niet uitsluit", aldus Van Marwijk.
Van Marwijk ziet de laatste tijd bij HSV een andere Van Nistelrooy dan voor het WK in Zuid-Afrika. ,,Hij heeft vakantie gehad, heeft de hele voorbereiding meegemaakt en dat zie je."
,,Vorig seizoen had hij dat niet en toen had hij ook nog het nadeel dat hij als spits steeds moest inzakken naar het middenveld. Deze trainer zegt: jij bent mijn spits en moet voor het doel blijven. Dan zie je meteen dat hij meer scherpte heeft. En dan zie je wel dat hij gewoon een topspits is."