De Oranje-camping in Zwitserland. FOTO EPA
KAAPSTAD - Oprichter Jokko de Wit van De Oranjecamping ziet in de loting van het Nederlands elftal een mooie uitdaging. ,,Het wordt een flinke reis, maar we spelen in de mooiste stadions van het land'', aldus De Wit.
Nederland speelt achtereenvolgens in Johannesburg (tegen Denemarken), Durban (Japan) en Kaapstad (Kameroen). Als gevolg daarvan zal de karavaan van De Oranjecamping een mooie voetbalreis door Zuid-Afrika maken.
De Wit over Johannesburg, waar Oranje op 14 juni in Soccer City speelt: ,,Een schitterende start in het grootste stadion. Dat betekent dat veel supporters een kaartje kunnen krijgen.'' Daarna trekt het Nederlands elftal en het legioen naar Durban. De reis gaat langs de Drakenbergen. ,,Durban is een prachtige locatie, met mooie stranden en een geweldig stadion.''
Na Durban volgt voor de supportersschare de Garden Route naar Kaapstad, waar Oranje de laatste groepswedstrijd tegen Kameroen speelt. Daarna gaat het terug naar Johannesburg. ,,We hebben er heel ongelooflijk veel zin in, zeker we nu in Kaapstad al de sfeer hebben kunnen proeven.'' Een delegatie van De Oranjecamping volgde de loting in Kaapstad, als onderdeel van een handelsmissie onder leiding van Erica Terpstra.
De komende dagen gaat De Wit met zijn personeel de speelsteden nogmaals bezoeken. ,,We zijn voor de vijfde keer in Zuid-Afrika en in een eerder stadium hebben we alle speelsteden al bezocht met mogelijke Oranjecampings-locaties. Nu gaan we langs om de campings zo snel mogelijk vast te leggen.'' Vanaf 21 december kan er geboekt worden. (ANP)


