Bondscoach Bert van Marwijk.
© anp.
Het programma van het Nederlands elftal in de kwalificatie voor het WK 2014 wordt woensdag in Amsterdam door loting bepaald. Dat liet de KNVB vandaag weten. Vertegenwoordigers van Nederland, Andorra, Turkije, Hongarije, Roemenië en Estland konden de afgelopen weken geen akkoord bereiken over een wedstrijdschema voor groep D.
De wereldvoetbalbond FIFA heeft toestemming gegeven om door middel van loting een speelschema op te stellen. De bijeenkomst vindt plaats in het Sheraton Amsterdam Airport Hotel.
De landen uit groep D zaten op 24 oktober in Amsterdam met elkaar om de tafel om zelf een speelschema op te stellen. Die bijeenkomst leverde geen resultaat op, omdat Roemenië niet in maart 2013 tegen Oranje wil voetballen. De Roemeense competitie, die een lange winterstop heeft, is dan net weer begonnen. De landen kregen van de FIFA tot vrijdag 16 december de tijd er alsnog uit te komen. Dat lukte niet, waardoor loting noodzakelijk is geworden.


