*

Britse hooligans waren nog nooit zo rustig

bewaar
Door: redactie
23-12-11 - 16:04
© afp.

Ooit waren ze berucht in heel Europa: de Britse hooligans. Maar na de invoering van steeds strengere voetbalwetten is de overlast van de relschoppers de laatste jaren behoorlijk afgenomen.

In het afgelopen seizoen 2010/2011 werden 3089 mensen gearresteerd tijdens of rondom voetbalwedstrijden in Groot-Brittannië.

Dat is het laagste aantal sinds 27 jaar geleden werd begonnen deze statistieken bij te houden. Dat heeft het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken vandaag bekendgemaakt.

Gemiddeld werd er één persoon per duel gearresteerd, terwijl bij 70 procent van de duels geen enkele arrestatie noodzakelijk was.
 
'Hooliganisme werd ooit omschreven als een Engelse ziekte. Nu zijn we juist een voorbeeld dat door anderen moet worden gevolgd', zei minister Oliver Eden, die verantwoordelijk is voor criminaliteitspreventie. Eden benadrukte ook dat tijdens het WK in Zuid-Afrika geen enkele Engelse supporter werd opgepakt.