Lonen in Premier League bereiken recordhoogte

bewaar
Door: redactie
31-5-12 - 09:52  bron: HLN.be
De duurbetaalde profs van Manchester City werden landskampioen. © afp.

De twintig clubs uit de Engelse Premier League keerden afgelopen seizoen in totaal 1,6 miljard pond (2 miljard euro) aan lonen uit, een absoluut record. Dat blijkt uit een studie van het onderzoeksbureau Deloitte. In vergelijking met het seizoen 2010-2011 gaat het om een stijging van 14 procent.

Chelsea won dit seizoen de Champions League. © ap.

Deloitte berekende dat de inkomsten van de clubs vorig seizoen slechts met 12 procent stegen tot 2,27 miljard pond (2,83 miljard euro). 70 procent van die inkomsten gaat nu integraal naar de salarissen van de spelers en de trainers, wat Deloitte 'zorgwekkend' noemt.

'Met zo'n verhouding is het moeilijk om operationele winst te boeken. Het cijfer is te hoog en moet volgens ons zakken tot 60 procent', zegt onderzoeksleider Alan Switzer.

Deloitte wijst er in de studie ook op dat clubs als Chelsea en Manchester City, die erom bekendstaan hun spelers royaal te betalen, hun loonpolitiek zullen moeten matigen als ze willen voldoen aan de nieuwe financiƫle fairplay-regels die de UEFA vanaf 2013 zal opleggen.

Wat vind jij van dit nieuws?

Jouw mening telt!

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!

Meer over