*

Barcelona beste clubteam 2011, PSV Eredivisietopper

bewaar
Door: redactie
12-1-12 - 10:37
Camp Nou.

update FC Barcelona heeft vorig jaar de beste prestaties van alle clubteams ter wereld geleverd. De Spaanse club, die zowel de Champions League als de Wereldbeker won, kwam in de berekeningen van de Internationale Federatie van Voetbal Historie en Statistieken (IFFHS) tot 367 punten, 55 meer dan aartsivaal Real Madrid, dat als tweede eindigde.

Velez Sarsfield uit Argentinë eindigde als derde, met 271 punten. Beste Nederlandse ploeg werd PSV. De Eindhovenaren kregen 207 punten (18de) en bleven daarmee FC Twente nipt voor: 19de, 204 punten.

Clubs krijgen punten voor hun prestaties op Europees niveau en in mindere mate voor de verrichtingen in de nationale competitie. PSV en Twente bleven op deze ranglijst onder meer topteams als AC Milan (23ste), Chelsea (30ste) en Liverpool (98ste) voor. Ajax sloot het jaar 2011 af als nummer 43.

Jouw mening telt!

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!