Ook Oscar Dijkhoff wilde GroenLinks-lijsttrekker worden, maar werd afgewezen

bewaar
Door: Redactie
22-5-12 - 17:02
Een medewerker van GroenLinks wacht op de komst van Jolande Sap in cafe Havana in Den Haag tijdens de uitslagenavond van de Provinciale Statenverkiezingen, in maart vorig jaar. © ANP.

Voormalig GroenLinks-Statenlid Oscar Dijkhoff wilde ook lijsttrekker worden voor de partij. Eerder werd bekend dat zich naast Kamerlid Tofik Dibi nog twee kandidaten hebben gemeld, een van hen maakt zich vandaag dus bekend.

Maar Dijkhoff werd afgewezen, zo schrijft hij in NRC Handelsblad vandaag. En hij snapt niet waarom. 'Kennelijk mogen ongeschikte kandidaten in GroenLinks alleen meedoen als zij in staat en bereid zijn om een controverse te veroorzaken in de media', schrijft Dijkhoff. Op basis van zijn aanmelding werd hij, zo schrijft hij, niet uitgenodigd voor een gesprek.

Dijkhoff zegt niet te begrijpen waarom Dibi, die ook als ongeschikt werd beoordeeld door de kandidatencommissie van GroenLinks, nu wel mag meedoen met de lijsttrekkerverkiezingen. Dibi neemt het daarin op tegen de huidige fractievoorzitter in de Tweede Kamer, Jolande Sap. 'Toelichting of argumentatie werd niet gegeven. Ik was niet verrast: ik draai al een tijdje mee en weet hoe deze dingen lopen bij GroenLinks', schrijft Dijkhoff.

Dijkhoff was van 2004 tot 2011 fractievoorzitter in de Provinciale Staten voor GroenLinks in Zuid-Holland. Er is, naast Sap, Dibi en hij, nog een kandidaat geweest die zich gemeld heeft voor het lijsttrekkerschap, maar wie dat is, is nog niet bekend.

Wat vind jij van dit nieuws?


Meer over