Gemeenten kiezen niet altijd het meest geschikte bouwbedrijf bij hun aanbesteding. Door verkeerde aanbesteding worden geschikte lokale en regionale bedrijven gemiddeld 1 op de 3 keer onbedoeld uitgesloten. Dat meldt Binnenlands Bestuur.
In een kwart van de gevallen worden te veel referenties gevraagd. 'Ook de referentie-eisen zijn disproportioneel. Men vraagt om scholenbouw, maar een bedrijf dat wil inschrijven heeft bijvoorbeeld alleen hotels gebouwd. Bouwkundig zijn de verschillen niet groot, maar toch wordt zo'n bedrijf uitgesloten', aldus Niels Ruijter, regiomanager van Bouwend Nederland.
De Regieraad Bouw Regio Randstad concludeert dat het selecteren voor de gemeente en haar ingehuurde adviseurs vaak nog een te ingewikkelde klus is. De oorzaak zou liggen in een gebrek aan ervaring en inzicht of het vasthouden aan oude patronen.


