AD.nl

PSV met veel vertrouwen naar Ajax

Beeld uit de 'heenwedstrijd' PSV-Ajax eerder dit seizoen. FOTO ANP

UPDATE  EINDHOVEN - PSV begint zondag met een fitte selectie en veel vertrouwen aan de uitwedstrijd tegen Ajax. Trainer Fred Rutten benadrukte vrijdag dat zijn spelers ook na de nederlaag van vorige week bij NAC (1-2) nog strijdbaar zijn.

,,We gaan naar Amsterdam om te winnen'', zei de coach die Andy van der Meyde nog niet in zijn spelersgroep opneemt. De aanvaller is niet wedstrijdfit.

Rutten houdt rekening met een strijdbaar Ajax. ,,Ze zullen vanaf de eerste seconde met het mes tussen de tanden spelen. We moeten daar iets tegenover stellen, maar dat kunnen we'', laat hij op de website van de club uit Eindhoven weten. ,,Gelukkig hebben we dit seizoen in belangrijke wedstrijden al aangetoond dat we goed kunnen reageren.''

Ajax verkleinde vorige week de achterstand op PSV tot vier punten. Rutten stelde dat zijn ploeg niet in paniek is geraakt van de nederlaag tegen NAC. ,,We hebben schade opgelopen in het puntenaantal, niet zo zeer in de manier van voetballen. Fysiek en mentaal zijn we topfit.

Er is wel een gedragsverandering ontstaan bij onze tegenstanders. Ze maken ons het voetballen lastig, dus we moeten nog beter naar eigen oplossingen zoeken. Ik vind ook niet dat wij zakelijk voetballen. Want we creƫren kansen, we spelen geen catenaccio.''

Ajax nog zonder Lindgren tegen PSV

Rasmus Lindgren mist zondag ook de thuiswedstrijd van Ajax tegen PSV. De Zweed is nog niet helemaal hersteld van een knieblessure die hij vorige maand in de uitwedstrijd bij Heerenveen opliep.

Trainer Martin Jol heeft verder de beschikking over een fitte selectie. Luis Suarez keert terug van een schorsing. De coach van Ajax wilde nog niet zeggen of de topschutter in plaats van Dennis Rommedahl op de rechterflank begint. Hij kan Suarez ook in plaats van Christian Eriksen op de linkerkant laten spelen.

Jol was duidelijk over de bedoelingen van zijn ploeg. ,,We willen winnen en zullen PSV zo veel mogelijk opjagen'', zei hij. ,,Het risico bestaat dat we een paar counters om ons oren krijgen. Maar ik heb wel vertrouwen in een goede afloop als ik kijk naar ons doelsaldo van 46 doelpunten en slechts drie tegentreffers in thuiswedstrijden.''

Ajax won slechts twee van de vorige dertien competitiewedstrijden tegen PSV in de ArenA. Ajax boekte vorig seizoen een ruime zege: 4-1.

FC Twente


FC Twente zal de krachtmeting in het uitverkochte stadion van Ajax met veel belangstelling volgen. De koploper evenaart vrijdagavond een clubrecord als het voor eigen publiek van ADO Den Haag wint.

Met de dertiende thuiszege in de eredivisie op rij neemt de lijstaanvoerder verder afstand van PSV (5 punten) en Ajax (negen punten). De topper tussen Ajax en PSV kan in dat geval voor FC Twente al niet meer slecht aflopen.

PSV, dat FC Twente volgende week ontvangt, leed vorige week bij NAC voor het eerst sinds een jaar weer een nederlaag in de eredivisie (2-1). De formatie uit Eindhoven gaat in de ArenA ook zelden onderuit. Ajax won in het nieuwe onderkomen slechts twee van de dertien competitieduels met PSV.

De Amsterdammers steken de laatste maanden wel in een goede vorm. Ze beslisten de laatste zes wedstrijden in de eredivisie met de doelcijfers 20-0. Het doelsaldo van Ajax dit seizoen voor eigen publiek in thuiswedstrijden is ook indrukwekkend: 46-3.

Feyenoord-Heracles

Feyenoord, vierde op de ranglijst, verdedigt zondag voor eigen publiek een voorsprong van acht punten op Heracles. De Rotterdammers wonnen de laatste drie competitieduels voor eigen publiek niet.

Trainer Gertjan Verbeek van Heracles keert na ruim een jaar weer terug in de Kuip. Hij werd vorig jaar januari ontslagen omdat de Rotterdamse club op dat moment slechts negentien punten had vergaard. Heracles heeft nu al 42 punten.

Nummer vijf AZ krijgt RKC Waalwijk op bezoek. De kampioen uit Alkmaar scoorde in de laatste drie competitieduels minimaal driemaal. RKC verloor al acht keer op rij. Toch zijn de Waalwijkers nog ver verwijderd van een negatief record in de eredivisie. De Volewijckers verloor in het seizoen 1962/1963 veertien keer op rij.

RKC heeft nog steeds acht punten minder dan Willem II, de nummer voorlaatst van de eredivisie die zondag Sparta ontvangt. De overige duels van de 27e speelronde van de eredivisie zijn: NAC - FC Groningen, VVV - FC Utrecht, NEC - Roda JC en Vitesse - Heerenveen. (ANP)
12/03/10 15u12
volledig dossier: PSV

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de AD-bezoekers

 
commonMessages.loading
Aan het laden ...

© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden. Lees het auteursrechtvoorbehoud.



  • acap enabled