*

Riemer van der Velde wijst Ron Jans terecht

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
5-4-11 - 16:24
Ron Jans. © anp.

Riemer van der Velde is het niet eens met de kritiek die SC Heerenveen-trainer Ron Jans leverde aan het adres van Geert-Arend Roorda. Roorda scoorde als huurling zaterdag twee keer voor Excelsior tegen zijn eigenlijke werkgever Heerenveen. Ron Jans was niet te spreken over de manier waarop de speler zich naderhand liet toejuichen. Van der Velde denkt daar echter anders over.

© anp.
Geert-Arend Roorda laat zich toejuichen door het Heerenveen-publiek. © anp.

"Het is ook zíjn publiek", vindt de erevoorzitter, die daarmee trainer Jans terecht wijst. De oefenmeerster vond de manier waarop de middenvelder zich liet toejuichen 'overdreven'.

Vreemd gezicht
Oud-preses Van der Velde zag dat Roorda naar de Heerenveen-fans zwaaide toen deze zijn naam scandeerde. ,,En dan kan hij moeilijk zijn vinger voor zijn mond houden en zeggen: sstt, niet doen."

,,Dat het een statement tegen Jans was, is een gedachte waar ik niet in wil meegaan", vertelt Van der Velde aan De Pers. ,,Het was een vreemd gezicht, dat een speler in een ander shirt zo werd toegejuicht door het Heerenveen-publiek, maar wel begrijpelijk." 

Ook Excelsior-trainer Alex Pastoor vindt de reactie van zijn speler logisch. ,,Het publiek riep zijn naam, hij heeft dan de morele plicht om daarop te reageren. Dat heeft hij op een bescheiden manier gedaan. Het is wat anders als Roorda tien ererondes had gelopen, maar dat was niet geval."

Haglund mag, en Grindheim wil weg
Heerenveen heeft Philip Haglund te kennen gegeven dat hij mag uitzien naar een nieuwe werkgever. De Zweed komt niet voor in de toekomstplannen van de Friezen. Christian Grindheim heeft zelf bij de clubleiding aangegeven dat hij weg wil.