*

Dartsheld Christian Kist: Genoeg geld voor de uitzet

bewaar
Door: redactie
17-1-12 - 11:04
© anp.

Van de festiviteiten die gepland stonden in zijn woonplaats Vroomshoop wist de nieuwe Nederlandse dartsheld Christian Kist (25) gisteren nog niets. Van de chaos die in zijn Twentse dorp ontstond nadat hij zondagavond in Frimley Green de WK-finale van de BDO-bond had gewonnen, was hij evenmin op de hoogte.

© epa.

Terwijl Kist in Engeland zich een welverdiend biertje in liet schenken, gingen op een rotonde in Vroomshoop een gestolen auto en scooter in vlammen op en werd er met vuurwerk en bierflesjes gegooid.

Geen idee had Kist, die in de zinderende finale de Engelse routinier Tony O'Shea met 7-5 versloeg, van wat zijn overwinning thuis in Twente teweeg had gebracht.

'Hij moet nu even rustig aan doen, daarom komt hij ook niet aan de telefoon', zei Kists vriendin Kirsten gisteren vanuit een bus, ergens tussen Duinkerken en Vroomshoop.

Want hoewel haar vriend zondagavond het indrukwekkende bedrag van 120.000 euro bij elkaar gooide, hield het stel toch vast aan het aanvankelijke reisplan. En dat voorzag in een heel lange busreis van Frimley Green naar huis, inclusief een boottocht over het Kanaal.

Zijn verdiende centen geeft de stratenmaker liever uit aan een mooi huis waar hij binnen afzienbare tijd gaat samenwonen met Kirsten. 'Geld voor de uitzet heb ik nu genoeg', grinnikte Kist zondagavond laat.

Lees meer in het AD van vandaag.

© anp.