Pokerspeler Noah Boeken raakte even in paniek
BERLIJN - Noah Boeken, een van de bekendste pokerspelers van Nederland, was zaterdag aanwezig in het Berlijnse hotel waar een spectaculaire overval plaatsvond.
Noah Boeken. FOTO POKERSTARS
Ik dacht gelijk aan de Aviation Club in Parijs waar een paar jaar terug hetzelfde gebeurde. Alleen gingen ze daar met machineguns ook nog bij alle spelers langs om geld en sieraden te innen.
Boeken nam deel aan een van de side-events toen hij plotseling andere spelers de speelzaal in zag rennen. Boeken dacht in eerste instantie dat spelers met elkaar op de vuist waren gegaan. Hij ging polshoogte nemen, maar zag niet direct wat er aan de hand was, wel hoorde hij veel geschreeuw. ,,Toen ik echter weer terugliep zag ik opeens een gappie met een bivakmuts en wist ik gelijk dat het mis was. Ik maakte meteen rechtsomkeer," schrijft de Amsterdammer vandaag op zijn website pokernews.nl.
,,Iedereen begint te rennen en met wat andere spelers en een dealer verstop ik me achter houten luxaflex. Daardoor zagen we alleen het plein aan de achterkant van het casino. Binnen hoorde je geschreeuw van allerlei dames (ladies event was net begonnen) en dan raak je wel in paniek.
,,Ik dacht gelijk terug aan de Aviation Club in Parijs waar tijdens de World Poker Tour een paar jaar terug hetzelfde gebeurde. Alleen gingen ze daar met machineguns ook nog bij alle spelers langs om geld en sieraden te innen. Dus echt lekker zat ik daar achter de luxaflex niet.
,,Na enkele minuten zagen we de daders over het plein rennend wegvluchten Gelukkig is er niemand echt gewond geraakt en is het geld verzekerd. Ook zal dit bij volgende toernooien niet meer gebeuren. Organisator PokerStars zorgt wel dat de beveiliging in hotels vele malen beter wordt. Laten we hopen dat dit ergens goed voor is geweest," aldus Noah Boeken.
Later bleek dat ten minste vier gemaskerde overvallers de kassa's, waar op dat moment ten minste 600.000 euro lag, hadden geplunderd. Ze hadden machinegeweren, handgranaten en kapmessen bij zich. De buit zou ongeveer 200.000 euro zijn. In de paniek die ontstond zouden zeven mensen lichtgewond zijn geraakt. De overval duurde ongeveer tien minuten. Er zijn geen schoten gelost. (DHE)