*

Rens wint tonnen met poker: ouders zijn heel blij verrast

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
5-4-11 - 17:00

Hij was al meerdere keren dichtbij een grote geldprijs, maar net voor de 'echt boeiende prijzen' verloor hij steevast zijn fiches. Hij begon zelfs te twijfelen aan zijn spel, maar aan die onzekerheid kwam afgelopen zondagnacht een eind. Hij won in een online pokertoernooi ruim twee ton. Rens vertelt aan AD.nl zijn verhaal.

 Het is nog niet echt tot me doorgedrongen hoeveel het eigenlijk is  
Rens

Zo'n twee jaar geleden begon Rens met pokeren op internet. Zoals zoveel jonge spelers speelde hij kleine toernooitjes voor slechts een paar dollar. Maar Rens bleek talentvol en stapje voor stapje kon hij zich steeds duurdere toernooien permitteren. Tegenwoordig schrijft hij zich in voor toernooien, die honderden dollars aan inschrijfgeld kosten. Het verliep niet zonder succes, maar stemde Rens ook niet geheel tevreden. ,,Ik heb eerder scores gehaald van rond de $20.000. Ook haalde ik finaletafels in verschillende Sunday Majors. Vaak kwam ik dichtbij het grote geld, maar wist dan nooit een echt grote score te pakken."

Afgelopen zondag was het eindelijk wel goed raak en won Rens een bedrag van zes cijfers: 234.000 dollar (ruim 165.000 euro). ,,Het toernooi verliep eigenlijk heel soepel. Ik kreeg redelijk vroeg al een grote stack (veel chips, red) en kon vanaf dat moment makkelijk chips verkrijgen. Tegen de tijd dat we bij de laatste vijf tafels kwamen was ik redelijk short, maar kreeg op een perfect moment azen en verdubbelde."

Door zijn ervaring in het spelen van duurdere toernooien had de Nederlander in deze fase van het toernooi voordeel ten opzichte van zijn tegenstanders. ,,Voor heel veel spelers is het nog specialer dan voor mij om zo ver te komen in een groot toernooi, dus die speelden vaak heel voorzichtig. Daardoor was het vooral bij de laatste paar tafels heel makkelijk om chips te stelen, waardoor ik vrij makkelijk chipleader werd bij de laatste tien spelers."

Toen er nog vijf spelers in het toernooi zaten werd er een 'deal' gemaakt. De spelers verdeelden het prijzengeld. Rens had verreweg de meeste chips en kreeg dus ook het grootste gedeelte van de pot: $204.000. Na de verdeling bleef er nog dertigduizend dollar over voor de uiteindelijke winnaar. ,,De deal was erg gunstig voor mij. Ik kreeg met vijf spelers over gegarandeerd meer dan de uiteindelijke tweede plaats en als ik zou winnen was het met de $30.000, die er nog bij kwam, niet zo gek veel minder dan het originele geldbedrag voor de eerste plaats. De blinds waren ook heel hoog, dus hoewel ik veruit het meeste chips had zou ik door een paar ongelukkige confrontaties nog makkelijk vierde of vijfde kunnen zijn geworden."

Die ongelukkige confrontaties kwamen er niet en Rens pakte de eerste plaats. ,,Het is voor mij voornamelijk een hele grote opluchting dat het me eindelijk gelukt is om een echt grote score te pakken. Als je zo vaak dichtbij komt, ga je een beetje twijfelen of je in dat deel van het toernooi niet te veel fouten maakt. Het geldbedrag is natuurlijk erg mooi, maar aangezien het zo kort geleden is, is het nog niet echt tot me doorgedrongen hoeveel het eigenlijk is.

En juichte je omgeving met je mee? ,,Het is nog redelijk vers dus nog lang niet iedereen weet ervan. Mijn ouders waren natuurlijk heel blij verrast. Ze weten dat ik poker speel voor grote bedragen, maar zo'n bedrag winnen is natuurlijk altijd een big deal. Verder is iedereen die ik het vertel gewoon heel blij voor me. Ik speel al heel lang toernooien en heb het gevoel dat ik goed aan het spelen ben. Ik heb de laatste tijd veel diepe runs, dus het moest er een keer van komen. Dat het gebeurt in de Sunday Million op PokerStars is natuurlijk geluk hebben, want dat heeft één van de grootste prijzenpotten."

Rens is niet van plan om het gewonnen bedrag gelijk over de balk te smijten. ,,Ik ga, nadat een klein deel opgemaakt is om het te vieren, het grootste deel verstandig investeren. Een deel gebruik ik om meer toernooien te spelen en hopelijk nog een keer een grote score te pakken." (Dolf Hendriks)

Op verzoek van Rens publiceert AD.nl alleen zijn voornaam.