De Ierse pokerspeler Niall Smyth heeft in het paasweekend het oudste pokertoernooi van Europa gewonnen. Het Irish Open werd voor de 31ste keer gespeeld en is nog steeds een van de populairste pokerevents van Europa.
Terry Rogers organiseerde in 1981 de eerste editie van de Irish Open. In de jaren 70 van de vorige eeuw raakte hij in Las Vegas bevriend met pokergrootheden als Benny Binion, Johnny Moss en Doyle Brunson. De Ier leerde in Las Vegas de pokervariant No Limit Texas Hold'em kennen. Rogers nam zijn ontdekking mee naar zijn geboorteland van waaruit het de rest van Europa bereikte.
Dit jaar won de lokale held Niall Smyth het prestigieuze toernooi. Hij ontving ruim een half miljoen euro en de Terry Rogers Memorial trofee.
Er deden 615 spelers mee die allemaal een buy-in van €3.500 betaalden. Veel Nederlanders maakten de oversteek naar Ierland, maar geen landgenoot haalde de eindfase van het toernooi. Paul Berende haalde wel het geld. Hij werd 55ste, goed voor €4.700. (BRON NEDERPOKER.NL)


