[DE AUTOSPECIALIST] In december 2007 kocht mijn vader (86) een nieuwe Hyundai Atos. Vanaf het begin waren er startproblemen. Mijn vader kon dan niet wegkomen óf hij strandde op de terugweg omdat de motor was afgeslagen. De dealer wijt dit euvel aan te korte ritjes en bracht een nieuw geplaatste accu in rekening. Wij zijn het daar niet mee eens. Bij de aanschaf van deze auto was bekend dat er veel korte ritjes mee zouden worden gemaakt. Hoe vaak en hoe lang moet je met een auto rijden om dit euvel te voorkomen?
E. Coors
Antwoord van de Autospecialist:
Ik vind dat die accu wel erg gauw is uitgeput. Maar dat heeft wellicht ook met de kwaliteit te maken. Het klopt dat een accu gauw leeg raakt als er te weinig met de auto wordt gereden. De accu ontlaadt zelf bij langdurige stilstand. Staat bij die korte ritten ook nog eens de verlichting, airco of achterruitverwarming aan, dan gaat het helemaal snel.
Het is verstandig met een auto minimaal een half uur per week onafgebroken te rijden. Staat hij vaak lange tijd stil, dan is een zogenoemde druppellader aan te raden. Die wordt simpelweg op de accu aangesloten.


