LOS ANGELES - De zenuwen zijn hooggespannen voor de Oscar-uitreiking. Hoewel de belangrijkste filmprijzen in de VS pas over twee maanden bekend worden gemaakt, wordt nu al volop gespeculeerd over de mogelijke winnaars.
Voor George Clooney en Morgan Freeman liggen de kaarten gunstig, want zij wisten de Amerikaanse filmrecensenten uit de National Board of Review al van hun acteertalenetn overtuigen. Beide sterren gingen tijdens een gala-avond in New York aan de haal met de trofee voor beste acteur.
De National Board of Review riep 'Up in the Air', met Clooney in de hoofdrol, uit tot Beste Film van 2009. Ook werd de tragikomedie van regisseur Jason Reitman uitverkoren in de categorieën 'Beste Acteur' voor Clooney, 'Beste Vrouwelijke Bijrol' voor Anna Kendrick en 'Beste Bewerkte Script'.
'Invictus'
Een andere grote favoriet bij het invloedrijke comité van Amerikaanse filmprofessionals is 'Invictus', de nieuwe film van Clint Eastwood.
De veteraan werd uitgeroepen tot 'Beste Regisseur'. Voor zijn hoofdrol van Nelson Mandela in Eastwoods rugbydrama mocht Morgan Freeman de prijs voor 'Beste Acteur' dus delen met Clooney. Woody Harrelson won in de categorie "Beste Mannelijke Bijrol" voor "The Messenger".
De prijzen van de National Board of Review worden beschouwd als een eerste belangrijke graadmeter voor de Oscar-nominaties. Die worden op 2 februari bekendgemaakt.


