*

Laura Dekker zeilt op zwart zaad

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
24-12-10 - 08:16

ROTTERDAM - Zeilmeisje Laura Dekker heeft te maken met geldtekort. Haar reis rond de wereld verloopt voorspoedig, maar het team dat Laura (15) ondersteunt, heeft niet genoeg middelen om haar onderweg te bezoeken of om grote reparaties uit te voeren aan de boot.

Volgens de Volkskrant is het team rond Laura er niet in geslaagd nieuwe sponsors voor de wereldreis van het meisje te vinden. Ook is er nog geen partij gevonden die beelden van de reis wil kopen. Hoe het nu verder moet met Laura's avontuur, is nog niet bekend. Misschien kan ze een vakantiebaantje zoeken om de ergste nood te ledigen.

Bidden

Laura moet 'bidden dat alles heel blijft', laat haar vader weten. De enige inkomsten komen uit de wekelijkse column die Laura schrijft voor het AD en het boek dat haar oma schreef, waarvan tot op heden vijfduizend exemplaren zijn verkocht.

Sponsoren zouden volgens Dick Dekker huiverig zijn om in zee te gaan met het project, vanwege de slechte publiciteit. Voordat Laura aan haar reis begon lag ze overhoop met Jeugdzorg, die niets voelde voor het plan. Inmiddels is Laura de Atlantische Oceaan overgestoken. Ze is nu op St. Maarten. (Novum/ANP/EK)