De top van energiebedrijf Tepco woonde gisteren een vergadering bij in het Japanse parlement.
© ap.
Er komt een nieuwe strategie om de aanhoudende problemen te bestrijden bij reactor 1 van de kerncentrale Fukushima. Dat is bekendgemaakt door Tepco, eigenaar van de centrale die tijdens de aardbeving van 11 maart zwaar beschadigd raakte.
Het bedrijf ziet zich gedwongen een nieuwe aanpak te kiezen omdat de problemen de afgelopen week nog ernstiger bleken dan al werd aangenomen. Het verwacht dat het onder controle brengen van de probleemreactor langer zal duren dan de zes tot negen maanden die aanvankelijk waren voorzien.
Circuleren
Tepco wil het koelwater beter laten circuleren. Per uur wordt nu 10 ton water in het reactorvat gepompt. Zorg is er om de grote hoeveelheid water die naar buiten lekt en zich ophoopt in het reactorgebouw.
Om het koelwater beter te kunnen laten rondgaan, moet eerst speciale apparatuur worden geïnstalleerd. Dat kan alleen gebeuren als de hoeveelheid radioactieve stoffen in de reactor omlaag wordt gebracht.


