ROTTERDAM - Het Nieuw-Zeelandse agentschap dat verantwoordelijk is voor de inzameling van bloed, maakt gebruik van de huidige populariteit van vampiers om mensen aan te sporen bloed te geven.
De herhalingen van de vampierenserie 'True Blood' op de Nieuw-Zeelandse televisie werden voorafgegaan door oproepen om bloed te geven. Ook werden de boeken van Charlaine Harris, die aan de basis liggen van de serie, opnieuw uitgegeven met dergelijke mededelingen op de cover.
Volgens woordvoerder Paul Hayes van het agentschap hebben elk jaar 42.000 Nieuw-Zeelanders nood aan een bloedtransfusie. Het aantal donors daalde echter met duizend per jaar, waarna werd besloten met deze campagne de aandacht te trekken van jonge en gezonde mensen. (BVDL)
- Neem nu een abonnement op het AD


