De Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) heeft thuiszorginstelling Charim Thuiszorg onder verscherpt toezicht geplaatst. Dat maakte de IGZ vandaag bekend. Bij de koepelorganisatie zou structureel onveilig met medicijnen worden omgesprongen.
Tijdens een inspectie bleek onder andere dat een behandeling met medicijnen werd aangepast en met medicatie van een cliƫnt werd begonnen, zonder dat een arts was geraadpleegd. Ook stelt de IGZ grote vraagtekens bij de bekwaamheid van het personeel en de uitzendkrachten van Charim.
De instelling moet van de IGZ onmiddellijk voor verbeteringen zorgen. Om te controleren of dat gebeurt, staat Charim een half jaar onder verscherpt toezicht en gaat de IGZ regelmatig controles uitvoeren.
Charim verzorgt thuiszorg in de omgeving van Veenendaal, Zeist, Woudenberg en Scherpenzeel.


