Overheid VS kraakt websites al-Qaeda in Jemen

bewaar
Door: Redactie
24-5-12 - 04:22  bron: AP
De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton gisteren bij een commissiebijeenkomst in de Senaat, knipogend naar een commissielid. © ap.

De Amerikaanse overheid heeft een nieuw middel gevonden in de strijd tegen al-Qaeda: hacken. Minister van Buitenlandse Zaken Clinton maakte gisteren bekend dat computerdeskundigen websites van al-Qaeda in Jemen hebben aangepakt waarop het doden van Amerikanen wordt verheerlijkt.

Binnen 48 uur werden de sites 'dichtgemetseld' met nieuwe versies van de anti-Amerikaanse afbeeldingen. In de plaatjes die de overheidshackers op de sites zetten, wordt de schade benadrukt die acties van al-Qaeda met zich meebrengen voor de Jemenitische bevolking.

Volgens Clinton hebben moslim-extremisten intussen publiekelijk blijk gegeven van hun frustratie. 'Ze vragen aanhangers niet langer te geloven wat ze op internet lezen', aldus de minister.

Wat vind jij van dit nieuws?


Meer over