*

 

Meer zwemwater vervuild met poep

BRUSSEL - Het zwemwater in Nederland was vorige zomer het meest vervuild sinds ruim tien jaar. Bij metingen troffen inspecteurs vooral een bacterie afkomstig uit uitwerpselen. Die bacterie E.coli kan buikvliesontsteking en blaasontsteking veroorzaken.

Bij metingen bleken 42 zwemplassen niet aan de minimale EU-normen te voldoen, de slechtste score sinds 1999. Bij kustgebieden voldeden vier gebieden niet aan de normen, wat niet meer was gebeurd sinds 1997.

De Europese Commissie meldde dat donderdag in haar jaarlijks overzicht van de kwaliteit van het zwemwater in Europa.

Van de zwemplassen voldeed in Nederland 53,3 procent aan de aanbevolen normen en 92,4 procent aan de minimale EU-regels. Bij kustwateren is dat respectievelijk 81,3 en 95,6 procent. (ANP)
10/06/10 13u01
mailIcon print | |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de AD-bezoekers

 
commonMessages.loading
Aan het laden ...

© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden.
Lees het auteursrechtvoorbehoud.

Volg het nieuws op onze zustersite in België www.hln.be. Planet watch


acap enabled