*

 

Hotel laat walvishaai vrij

Walvishaai Sammy in het bassin van het Atlantis hotel. FOTO AP

DUBAI - Een luxehotel in Dubai heeft een van zijn belangrijkste trekpleisters de vrijheid geschonken. De zeldzame walvishaai Sammy is uitgezet in de Perzische Golf. Dat maakte het hotel Atlantis donderdag bekend.

FOTO REUTERS
FOTO REUTERS
De ruim 4 meter lange walvishaai zwom sinds september 2008 in het aquarium van het hotel. Het dier was aangetroffen in de Perzische Golf, toen het in problemen verkeerde.

In Arabische media en op sites als Facebook werd campagne gevoerd om Sammy vrij te krijgen. Walvishaaien, die met uitsterven worden bedreigd, zijn de grootste vissen ter wereld.

De dieren worden gemiddeld ongeveer 8 meter lang. Ze komen vooral voor in warme wateren rond de evenaar. Voor mensen zijn de haaien volkomen ongevaarlijk. (ANP/RTR/AFP)
18/03/10 20u47
mailIcon print | |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de AD-bezoekers

 
commonMessages.loading
Aan het laden ...

© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden.
Lees het auteursrechtvoorbehoud.

Volg het nieuws op onze zustersite in België www.hln.be. Planet watch


acap enabled