*

Tienduizend betogers: Nee tegen dierenfabrieken

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
  • artikel
  • reacties
Door: redactie
22-1-11 - 22:15
© reuters.

BERLIJN - Ongeveer tienduizend mensen hebben zaterdag in Berlijn gedemonstreerd tegen de manier waarop de moderne landbouw, veehouderij en industrie te werk gaat. Aanleiding is het dioxineschandaal in de Bondsrepubliek waarbij de giftige stof is aangetroffen in eieren, kip en varkensvlees.

© reuters.

,,We zijn er ziek van'', scandeerden betogers. ,,Nee tegen genetische manipulatie en nee tegen dierenfabrieken''. ,,Het dioxineschandaal is een gevolg van het versoepelen van de eisen inzake het milieu en het houden van dieren'', aldus een demonstrant, Reinhild Benning van de groepering Vrienden van de Aarde.

In Berlijn is de GrĂ¼ne Woche, de grootste voedselbeurs, gehouden. Zaterdag waren in de Duitse hoofdstad de Europese ministers van Landbouw voor overleg bijeen. (ANP)

© reuters.
© reuters.

Jouw mening telt!

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!