*

 

'Ondergang DSB kost bankensector 600 miljoen'

De Nederlandse bankensector lijdt tussen de 500 en 600 miljoen schade door de ondergang van DSB Bank. ANP

AMSTERDAM - De ondergang van DSB Bank in oktober vorig jaar kost de Nederlandse bankensector 500 tot 600 miljoen euro. Dat meldde het Financieele Dagblad vrijdag op basis van bronnen rond de zaak.

De banken draaien op voor de spaargelden die moeten worden uitbetaald aan spaarders van DSB door het depositiegarantiestelsel. De banken hebben voorzieningen getroffen voor die kosten, aldus het FD. De Nederlandsche Bank verwacht dat in totaal 3,2 miljard euro aan spaargelden vergoed moet worden onder de garantieregeling.

Het schadebedrag per bank wordt berekend aan de hand van het marktaandeel op de spaarmarkt. Rabobank zou volgens het FD een voorziening treffen van 200 tot 240 miljoen euro, ING minimaal 165 miljoen euro en ABN Amro 75 miljoen euro. (ANP)
15/01/10 08u39
mailIcon print | |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de AD-bezoekers

 
commonMessages.loading
Aan het laden ...