*

 

Ramp Halle mogelijk veroorzaakt door magnetisch veld

Ravage na het treinongeval in Halle. FOTO REUTERS/YVES HERMAN

BRUSSEL - De treinbotsing in het Belgische Halle vorige maand, waarbij achttien doden vielen, is mogelijk niet de schuld van een van de machinisten. De Belgische justitie onderzoekt of het lichtsein langs het spoor defect is geraakt door het magnetische veld van passerende treinen.

Dat meldt Het Laatste Nieuws. ,,Het lijkt erop dat de treinbestuurder op die 15e februari toch geen fout maakte, maar dat het sein op tilt sloeg door het elektromagnetische veld, opgewekt door andere voorbijzoevende treinen'', aldus een woordvoerder van de spoorwegbond OVS.

De machinist die door rood zou zijn gereden, heeft de ramp overleefd. Hij heeft steeds ontkend dat hij iets verkeerds zou hebben gedaan. Na de ramp in Halle, bij Brussel, is in België een politiek debat ontstaan over de gebrekkige beveiliging op het spoor. (ANP)
16/03/10 10u13
mailIcon print | |
commonMessages.loading
Aan het laden ...
Nieuws