*

 

Bos wil provisies nog niet maximeren

DEN HAAG - Minister Wouter Bos van Financiën wil provisies voor financiële adviseurs nog niet maximeren. Hij wil eerst wachten op een evaluatie en ideeën vanuit de financiële sector om de provisies zelf te reguleren.

Dat bleek donderdag tijdens een debat in de Tweede Kamer. Ook de Consumentenbond en de Autoriteit Financiële Markten willen nu nog niet kiezen voor maximalisering van de provisies. Bos noemde eerder provisies van 80 of 90 procent op koopsompolissen ''totaal idioot''. Hij zei toen ook al dat hij ze niet wilde verbieden, maar wel inzichtelijk wil maken voor de klant. Een aantal fracties in de Tweede Kamer wil wel nu al kiezen voor een maximum.

Bos wil wel instemmen met de wens van een Kamermeerderheid om te komen tot een totaalverbod op provisies in natura. De twee uitzonderingen die er nog waren, software en opleidingen, verdwijnen dan ook. (ANP)
03/12/09 16u45
mailIcon print | |
commonMessages.loading
Aan het laden ...