*

 

Vrouwen met mannennaam scoren beter qua carrière

ROTTERDAM - Vrouwen met een mannennaam zijn meer succesvolle advocaten en rechters dan degenen met een traditionele, vrouwennaam. Dat blijkt uit een Amerikaanse studie.

Het onderzoek bestudeerde de relatie tussen de carrière van een vrouw met een rechtsberoep en de kans dat ze het tot rechter schopt en de mannelijkheid van hun naam. Een vrouw die Cameron heet, een typische mannennaam, heeft drie keer meer kans dan een 'Sue' om rechter te worden.

Bij het wel heel mannelijke 'Bruce' is die kans wel vijf keer groter. " Ondanks dat de helft van degenen die afstuderen met een rechtsdiploma een vrouw is, blijft dit een mannenwereldje", aldus de onderzoekers. ,,Daarom denken we dat een mannelijke naam een voordeel is om het er ver te schoppen."

,,Juristen, cliënten en bazen lijken zich meer op hun gemak te voelen met een vrouw die 'George' heet dan bij een 'Barbara'. Omdat het zo'n mannenwereldje is zullen ook vrouwen met een mannelijke naam zich meer als één van de jongens voelen", aldus de onderzoekers.

Uit een ander onderzoek blijkt dat deze vrouwen ook meer geld verdienen dan hun mannelijke evenknieën.
02/11/09 13u56
mailIcon print | |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de AD-bezoekers

 
commonMessages.loading
Aan het laden ...
Nieuws

Alles over