Steve Jobs is terug
Steve Jobs. FOTO ANP
SAN FRANCISCO - Topman Steve Jobs van computerconcern Apple is na een ziekteverlof van een halfjaar teruggekeerd in de schijnwerpers.
De grootste verrassing tijdens de keynote van Apple woensdag in San Francisco was wel zijn rentree. De Apple-topman beklom na een jaar afwezigheid weer het podium. Hij oogde fragiel na een levertransplantatie vijf maanden geleden, maar zijn stem klonk vast: "Ik sta nog verticaal en ik ben terug bij Apple", zoals Jobs het zelf noemde.
Jobs - traditioneel gehuld in de zwarte colltrui, spijkerbroek en sneakers - ging uitvoerig in op zijn lange afwezigheid. Hij bedankte zelf zijn donor, een twintiger die omkwam bij een auto-ongeluk. "Ik zou hier niet zijn zonder de vrijgevigheid van een donor."
Jobs liet zien dat het nog altijd goed gaat met zijn bedrijf. Ondanks de economische malaise blijft Apple iPhones verkopen. Dertig miljoen tot nu toe wereldwijd. Een andere melkkoe blijkt de Appstore. Sinds de opening van de Appstore een jaar geleden heeft Apple al 1,8 miljard programma's verkocht. iTunes, de muziekwinkel van Apple, is ook al een successtory. Met 8,5 miljard gedownloade nummers is iTunes de grootste retailer op muziekgebied.
Om de goede prestaties van zijn bedrijf vast te houden presenteerde Jobs tijdens de jaarlijkse keynote een nieuwe lijn iPods, waarbij de grootste vernieuwing de iPod nano betrof. De populaire draagbare muziekspeler van Apple heeft vanaf nu een videocamera waarmee filmpjes kunnen worden opgenomen. Tevens is de kleurrijke nano voorzien van een FM-radio. Filmpjes kunnen via de computer geupload worden naar YoutTube.
Naast de nano krijgen ook de iPod Touch, Classic en Shuffle een vernieuwingskuur. Bij de Touch en de Classic ligt dit op het gebied van het geheugen. De Touch is nu verkrijgbaar in een 64 Gb, 32 Gb en 8 Gb versie. De Classic gaat van 120 Gb naar 160 Gb. De Shuffle krijgt een aantal nieuwe kleurtjes, vijf om precies te zijn.
Verder introduceerde Jobs iTunes versie 9, met nieuwe features als Genius Mixes. Hiermee kan de gebruiker zelf de rol van dj spelen. iTunes LP, ook een nieuwe toevoeging aan iTunes, laat de oudere gebruiker de tijd van de LP opnieuw beleven. De albums zijn compleet met songsteksten, originele foto's, video's en muziek. (ERIK VERKOUTER)