De Galaxy Tab 10.1 van Samsung (rechts) en de Ipad 2 van Apple.
© epa.
update Samsung mag zijn tabletcomputer Galaxy Tab 10.1 gewoon blijven verhandelen. Dit bepaalde het gerechtshof in Den Haag vandaag in het hoger beroep dat concurrent Apple had aangespannen.
Smartphone- en tabletfabrikant Apple voerde aan dat de Galaxy Tab een slaafse kopie is van de iPad van Apple. In een kort geding bij de rechtbank in Den Haag vroeg Apple een verbod op de tabletcomputer van het Zuid-Koreaanse technologieconcern.
De voorzieningenrechter wees de vordering af. Die oordeelde dat de Galaxy Tab alleen vergeleken mag worden met de modelregistratie uit 2004 en niet met de in 2010 op de markt gekomen iPad. Bij vergelijking met die modelregistratie vond de rechter de Galaxy Tab daar voldoende van verschillen.
Het hof is het daarmee eens. 'Van belang is dat alle elementen van het in 2004 geregistreerde model destijds al in eerdere displays voorkwamen, waardoor het model een beperkt 'eigen karakter' had', aldus het gerechtshof. Van inbreuk op de rechten van Apple dan ook geen sprake.
Samsung is verheugd over het vonnis van het hof. 'De uitspraak toont wederom aan dat de producten van Apple simpelweg niet de intellectuele eigendomsrechten garanderen waar ze aanspraak op maken', zegt het concern in een reactie.


