*

Leuk zo'n WK, maar er gaat niets boven trainersnieuws

bewaar
Door: redactie
26-5-10 - 09:32
column

De belangrijkste overeenkomst tussen Jan Poortvliet en Jan Everse is dat ze allebei Jan heten. En vroeger, heel lang geleden, zaten ze allebei op voetbal. Jan bij VV Arnemuiden en Jan bij Xerxes.

Je zou kunnen zeggen dat Jan Poortvliet en Jan Everse ongeveer evenveel gemeen hebben als wijlen Henk Vos (de politicus) en Henk Vos (de voetballer). Niet heel veel dus, maar toch nog minstens twee dingen.

Oh ja, Jan Poortvliet en Jan Everse debuteerden allebei als linksback in het Nederlands elftal, tegen respectievelijk Oostenrijk en België. Iets wat je van Henk Vos en Henk Vos niet kunt zeggen.

Welke overeenkomst precies de doorslag heeft gegeven weet ik niet, maar Jan Everse en Jan Poortvliet kunnen allebei trainer worden bij ADO Den Haag.

Althans, ze staan of stonden op 'het lijstje'. Net als Zeljko Petrovic, Gert Heerkes, Alfons Groenendijk, Ruud Brood en Lex Schoenmaker. Die laatste vijf hebben met elkaar gemeen dat ze geen van allen Jan heten, zo blijkt.

Ik word heel erg blij van dit soort trainersnieuws. ADO Den Haag zoekt nog een trainer en maakt na uitvoerig overleg een gedetailleerde shortlist van zeven namen, de één nog indrukwekkender dan de ander. ,,Bel jij Petrovic, Schoenmaker en Heerkes, dan bel ik Poortvliet, Everse, Groenendijk en Brood. En zoek gelijk even het nummer van Mark Wotte als je wilt. Voor als ze echt allemaal niet willen.''

De persconferentie straks, daar wil ik bij zijn. Ik hoop dat die meneer Van der Kallen een lang verhaal over functieprofielen ophangt - en over meerjarige technische beleidsplannen. Een meeslepend betoog over hoe ADO Den Haag de toekomst vol vertrouwen tegemoet treedt, met een trainer die we met z'n allen gerust een visionair mogen noemen. Dames en heren, Jan Poortvliet!

Zo'n WK, het is leuk hoor, maar in de zomer gaat er niets boven de oude vertrouwde trainerscarrousel. Willem II vond ik altijd maar een kleurloos clubje, maar dat hebben ze dit seizoen glansrijk goedgemaakt, met dat stelletje vergeten trainers uit Kazachstan en China. En Sparta natuurlijk, met eerst Frans Adelaar en toen Aad de Mos; helemaal goed. FC We Doen Maar Een Dotje.

De achterliggende verhalen, vol hele en halve waarheden, zijn vaak het mooist. Een sponsor die Aad toevallig kent van het bitterballen eten. Theo de Jong die een kleinzoon heeft die nog ergens in Tilburg op school blijkt te zitten. Johan Cruijff die Henk ten Cate op een blauwe maandag aanbeveelt bij Ajax, om zo zijn favoriete club FC Barcelona van een probleempje te verlossen.

Harm van Veldhoven kwam bij Roda JC binnenwaaien omdat hij per ongeluk net vertrokken was bij Germinal Beerschot Antwerpen. Een Belgische Nederlander, niet te duur, dat leek ze wel wat in Limburg.

Een gouden greep. Dat mag ook wel eens gezegd worden. (SJOERD MOSSOU)