*

 

Spaanse schrijver Delibes (89) overleden

VALLODOLID - De Spaanse schrijver Miguel Delibes is vrijdag op 89-jarige leeftijd in zijn huis in Vallodolid overleden. Dat heeft de familie van Delibes bekendgemaakt.

Delibes was een van de meest gelauwerde moderne schrijvers van Spanje. In 1993 won hij de Cervantes-literatuurprijs, de meest prestigieuze onderscheiding voor het Spaanse taalgebied.

Delibes was al geruime tijd ziek. In de jaren negentig was hij behandeld voor kanker. De Spaanse koning Juan Carlos had de schrijver onlangs nog gebeld om te vragen hoe het met hem ging.

De Ketter

In zijn werk gaf Delibes weer hoe Spanjaarden denken over thema's als de dood, de natuur, eenzaamheid, kindertijd en oorlog en vrede. Als geen andere Spaanse auteur portretteerde Delibes ook de overgang van het Spanje van de dictatuur van Franco, naar een modern in Europa geïntegreerd democratisch land.

Een van zijn historische romans is in het Nederlands vertaald onder de titel De Ketter. (ANP)
12/03/10 08u35
mailIcon print | |
commonMessages.loading
Aan het laden ...

© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden.
Lees het auteursrechtvoorbehoud.

Volg het nieuws op onze zustersite in België www.hln.be. Showbizz: celebrities, film, muziek, royalty, kunst en literatuur


acap enabled