*

 

Google stopt met zoekmachine in China

PEKING/MOUNTAIN VIEW - Google stopt voor 99% zeker met zijn Chinese variant van de zoekmachine, google.cn. Dat schrijft de Financial Times vandaag.

Volgens de FT is de vete tussen Google en de Chinese regering over censuur op de zoeksite zo hoog opgelopen dat doorgaan geen kans meer maakt.

Vrijdag nog zei Li Yizhong, de Chinese minister van industrie en informatietechnologie dat Google zich wel aan de Chinese wetten moet houden, nadat een Google-bestuurder twee maanden geleden had geroepen niet te zullen buigen voor de Chinese censor.

Het eind van het verhaal zal waarschijnlijk zijn dat Google de Chinese domeinnaam stillegt, maar dat zoeken met Google in China verder gaat via google.com, waarvan de servers -ondermeer- in de VS staan. Buiten China in elk geval. Op google.com is ook al een geheel Chineestalige editie op poten gezet.

Commercieel is China voor Google nog steeds erg interessant, de advertentieverkopen van het Chinese Googlekantoor voor de Chineestalige google.com-pagina's is sterk aan het groeien. En ook het gebruik van de zoekmachine door het Chinese publiek stijgt nog dagelijks enorm.

De vier jaar geleden opgezette cn-versie van Google wordt dan geofferd om te kunnen voldoen aan de eis van Google's directeur Eric Schmidt, die altijd riep: ,,Het is van het grootste belang om in China actief te blijven. We gaan zeker niet weg. We doen er goede zaken. Dit conflict gaat over de censuurregels, nergens anders om.'' (PO)
15/03/10 13u46
mailIcon print | |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met de AD-bezoekers

 
commonMessages.loading
Aan het laden ...

© AD Nieuwsmedia BV. Alle rechten voorbehouden.
Lees het auteursrechtvoorbehoud.

Volg het nieuws op onze zustersite in België www.hln.be. Showbizz: celebrities, film, muziek, royalty, kunst en literatuur


acap enabled